volkswagen zahájil prodej modelu golf sportsvan | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen zahájil prodej modelu Golf Sportsvan

Volkswagen zahájil prodej modelu Golf Sportsvan

16.06.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen zahájil na českém trhu prodej nového modelu Golf Sportsvan, který je nástupcem úspěšného předchůdce Golf Plus. Prostorný kompaktní automobil řadící se mezi MPV zaujme variabilním interiérem i nabídkou nejmodernější technikou.

Základ Volswagenu Golf Sportsvan samozřejmě tvoří modulární platforma MQB, která ovšem zde má v porovnání s hatchbackem i kombi o 50 mm delší rozvor - 2685 mm. Celková délka je 4338 mm, takže je o 83 mm delší než hatchback, ale kombi je o 2 cm delší. Ten hlavní rozdíl je ale ve výšce - Sportsvan o 126 mm vyšší než hatchback, což z něj ale činí automobil pro zcela jinou skupinu zákazníků.

 

Proti odcházejícímu Golfu Plus je Sportsvan ještě prostornějším, protože se interiér prodloužil o 33 mm. Mimořádně pohodlným nastupováním si získá, stejně jako Golf Plus, především starší uživatele. Větší variabilitou a větším vnitřním prostorem ale chce novinka zaujmout širší okruh zákazníků, což dokládá i trochu překvapivě změněné označení tohoto vozu, který by nechtěl být jen autem pro důchodce, i když ty by určitě ve Wolfsburgu nechtěli ztratit.

 

Golf Sportsvan zaujme i variabilním uspořádáním. Zadní sedadla jsou podélně posuvná o 180 mm (to je o 20 mm víc než u Golfu Plus), aby bylo možné podle potřeby měnit velikost prostoru pro nohy cestujících vzadu a objem zavazadlového prostoru. Ten má v pětimístném uspořádání hodnotu 500 až 590 l v závislosti na poloze zadních sedadel. Po sklopení zadních sedadel se objem zavazadlového prostoru zvětší až na 1520 l. Za příplatek je v nabídce  sklopné opěradlo spolujezdce umožňující přepravovat předměty o délce až 2542 mm.

 

Nabídka nového modelu Golf Sportsvan je velmi rozmanitá a vychází vstříc potřebám různých skupin zákazníků. Na výběr jsou dvě výbavové linie Comfortline a Highline.

 

Mezi pohonnými jednotkami je na výběr mezi čtyřmi zážehovými a dvěma vznětovými motory plnícími emisní normu EU6. Rozpětí výkonů je od 63 kW (85 k) do 110 kW (150 k), které lze s výjimkou vstupního motoru 1,2 TSI o 63 kW kombinovat buď s přímo řazenou převodovkou nebo s dvouspojkovou převodovkou DSG. Hodnoty kombinované spotřeby paliva jsou od 3,9 do 5,5 l/100 km.

 

Vstupní verze Golf Sportsvan Comfortline 1,2 TSI 63 kW (85 k) stojí 433 900 Kč včetně DPH. Standardní výbava zahrnuje mj. 7 airbagů, multikolizní brzdu, systém start-stop, elektronickou uzávěrku diferenciálu XDS, automatickou klimatizaci Climatronic, rádio Composition Colour s 5“ barevným dotykovým displejem a přehrávačem CD/MP3, palubní počítač Medium, tempomat, 15“ kola Lyon z lehké slitiny, výškově nastavitelná komfortní sedadla vpředu, kůží obšitý volant, kůží obšitou hlavici řadicí páky a kůží obšité madlo ruční brzdy, dále loketní opěrku a černé podélné střešní nosiče.

 

Ve výbavě Highline jsou nad rámec výbavy Comfortline rádio Composition Media s 5,8“ barevným dotykovým displejem, USB, handsfree Bluetooth, 16“ kola Dover z lehké slitiny, mlhové světlomety s funkcí statických světel pro odbočování, sportovní sedadla čalouněná kombinací tkaniny a Alcantary, kůží obšitý multifunkční volant, dekorační osvětlení interiéru, funkce Coming Home a Leaving Home, automatické ovládání světlometů, senzor deště, samostmívací vnitřní zpětné zrcátko, textilní koberečky a stříbrně eloxované podélné střešní nosiče.

U verze Highline je cenové navýšení oproti verzi Comfortline 28 000 Kč. Golf Sportsvan Highline lze pořídit od 491 900 Kč včetně DPH s motorem 1,2 TSI 81 kW (110 k). 

 

  • Volkswagen zahájil prodej modelu Golf Sportsvan
  • Volkswagen zahájil prodej modelu Golf Sportsvan
  • Volkswagen zahájil prodej modelu Golf Sportsvan
  • Volkswagen zahájil prodej modelu Golf Sportsvan
  • Volkswagen zahájil prodej modelu Golf Sportsvan