volkswagen spouští předprodej id.4 | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen spouští předprodej ID.4

Volkswagen spouští předprodej ID.4

01.10.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nové elektrické SUV ID.4 mohou zákazníci již objednávat u českých prodejců. Zpočátku jsou k dispozici speciální edice ID.4 1st za 1 224 900 Kč a ID.4 1st Max za 1 473 900 Kč. Akumulátor s kapacitou 77 kWh umožňuje dojezd 520 km (podle WLTP).
Autorizovaní prodejci značky Volkswagen v České republice již přijímají objednávky od zákazníků na nové SUV ID.4 s elektrickým pohonem. Jen několik dnů po světové premiéře druhého člena rodiny elektromobilů Volkswagen ID jsou k dispozici speciální edice ID.4 1st a ID.4 1st Max. Volkswagen bude nabídku postupně rozšiřovat o další varianty.
 
Stejně jako v případě ID.3 Volkswagen nabízí SUV ID.4 v předem nakonfigurovaných verzích. V první fázi přicházejí speciální edice ID.4 1st a ID.4 1st Max. Jejich ceny na českém trhu byly stanoveny na 1 224 900 Kč, resp. 1 473 900 Kč (Max).
 
Opravdové SUV
Volkswagen ID.4 nabízí všechny přednosti SUV. Modulární platforma MEB pro elektromobily umožnila vytvořit velký vnitřní prostor při zachování kompaktních vnějších rozměrů. V závislosti na poloze opěradel zadních sedadel má zavazadlový prostor objem 543 až 1575 l. Robustní charakter elektrického SUV umocňuje světlá výška 210 mm.
 
V obou případech pohon zadních kol zajišťuje vzadu uložený trakční elektromotor o výkonu 150 kW (204 k) napájený z akumulátoru s využitelnou kapacitou 77 kWh. Na jedno nabití lze ujet až 520 km (podle WLTP). ID.4 zrychlí z 0 na 100 km/h za 8,5 s a jeho nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 160 km/h.
 
Volkswagen ID.4 1st
Tato speciální edice jezdí na 20“ kolech Drammen. Její elegantní vzhled umocňuje vnější stylistický paket ve spojení s tmavě tónovanými skly oken v zadní části vozu. Komfort cestování zvyšuje vyhřívání předních sedadel, multifunkčního volantu a skla čelního okna a dvouzónová klimatizace Climatronic. Kromě navigačního systému Discover Pro zahrnuje sériová výbava rovněž asistenční systém Front Assist, adaptivní tempomat ACC „stop & go“ a asistent pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist. Manévrování usnadňuje zadní kamera. Hospodárnost zvyšuje tepelné čerpadlo.
 
Volkswagen ID.4 1st Max
ID.4 1st Max nabízí navíc mj. interaktivní světlomety IQ.Light-Matrix LED, zadní svítilny LED 3D a 21“ kola Narvik. Jízdní vlastnosti vylepšuje progresivní řízení a systém DCC s adaptivními tlumiči. Na zvýšeném komfortu mají podíl například elektricky nastavitelná sedadla, panoramatické skleněné střešní okno, zvukově izolační skla oken, třízónová automatická klimatizace Climatronic a elektrické ovládání zadního výklopného víka. Řidič má k dispozici průhledový displej s rozšířenou realitou, centrální 12“ displej, telefonní rozhraní Comfort a asistenční systémy Travel Assist (automatizovaná jízda v určitých provozních režimech), asistent pro změnu jízdního pruhu Side Assist a asistent pro stav nouze Emergency Assist.
 
Budoucí varianty
Speciální edice jsou limitované na 27 000 vyrobených vozů. Po jejich vyprodání bude Volkswagen postupně uvádět na trh další varianty modelu ID.4 s předem nakonfigurovanými výbavami. Na začátku roku 2021 bude následovat základní verze ID.4 Pure s dojezdem až 340 km (podle metodiky WLTP).
 
ID.4 je po kompaktním modelu ID.3 druhým výhradně elektricky poháněným modelem značky. Nové elektricky poháněné SUV se bude vyrábět v celkem pěti závodech na třech kontinentech. Výrobu pro evropské trhy zajišťuje závod Cvikov.