volvo cars a geely sloučí výrobu spalovacích motorů | Aktuality | autoweek.cz

Volvo Cars a Geely sloučí výrobu spalovacích motorů

Volvo Cars a Geely sloučí výrobu spalovacích motorů

08.10.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnosti Volvo Cars a Geely mají v úmyslu sloučit své stávající výroby spalovacích motorů do jednoho samostatného podniku. Cílem je založení nové globálně působící dodavatelské společnosti vyvíjející spalovací a hybridní pohonné agregáty příští generace.
Vytvoření nového společného podniku s automobilkou Geely Auto by mělo automobilce Volvo Cars, kterou vlastní čínský holding Geely, pomoci soustředit se na vývoj modelové řady čistě elektricky poháněných vozidel. Volvo Cars v současné době pracuje na vytvoření kompletně elektrifikované produktové řady. Očekává, že elektrická vozidla budou v půlce příštího desetiletí tvořit polovinu jejího globálního prodeje. Zbytek doplní vozidla s hybridními pohony, které bude dodávat nově vzniklá obchodní jednotka.
 
Pro holding Geely vznik nové obchodní entity znamená, že automobilky Geely Auto, Proton, Lotus, LEVC a Lynk & Co získají přístup k technologicky vyspělým a efektivním spalovacím motorům. Nová samostatná firma bude současně sloužit jako dodavatel pro výrobce třetích stran.
 
Nová společnost by se měla stát atraktivním zaměstnavatelem pro přibližně 3000 zaměstnanců z automobilky Volvo Cars a 5000 zaměstnanců zabývajících se ve společnosti Geely spalovacími motory, ať už jde o výzkum a vývoj, zásobování, výrobu, nebo IT a finanční záležitosti.