volvo cars přejde na elektrický pohon | Aktuality | autoweek.cz

Volvo Cars přejde na elektrický pohon

Volvo Cars přejde na elektrický pohon

08.07.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Švédská automobilka Volvo Cars oznámila, že od roku 2019 bude každý nově představený model značky vybaven elektromotorem, čímž začne konec etapy výroby vozidel vybavených pouze spalovacími motory. Jádrem budoucího byznysu se podle Volvo Cars stane elektrifikace.
Společnost Volvo Cars představí elektrifikované automobily ve všech modelových řadách - od plně elektrických vozidel přes plug-in hybridní modely až po mild hybridy. Mezi roky 2019 a 2021 bude představeno pět nových plně elektricky poháněných automobilů. Tři budou sériové modely Volvo a dva vysokovýkonné od divize Polestar.
 
Těchto pět zmíněných modelů bude následně doplněno řadou plug-in a mild hybridů využívajících napětí 48 V. Tím vznikne jedna z nejširších nabídek elektrifikovaných vozů v rámci automobilového průmyslu. V praxi to znamená, že v budoucnu nebude v nabídce Volvo Cars žádný model bez elektrického motoru. Modely s čistě se spalovacím motorem budou postupně vyřazovány a nahrazovány vozy využívajícími kromě spalovacích motorů i elektromotory.
 
„Záleží na zákaznících. Jelikož stále více lidí vyžaduje elektrifikovaná vozidla, chceme umět reagovat na jejich současné i budoucí potřeby. Proto přibude možnost vybrat si jakékoli elektrifikované Volvo, jaké si budou přát. Toto oznámení je předzvěstí konce automobilů poháněných jen spalovacím motorem. Společnost Volvo Cars chce do roku 2025 prodat jeden milion elektromobilů,“ vysvětluje prezident a výkonný ředitel Volvo Cars Håkan Samuelsson.
 
Plán je v souladu se závazkem společnosti Volvo Cars minimalizovat dopady své činnosti na životní prostředí a snížit znečištění ve městech budoucnosti. Společnost se zaměřuje na snížení emisí uhlíku jak u svých produktů, tak při jejich výrobě. Cílem Volvo Cars je od roku 2025 vyrábět automobily s klimaticky neutrálním výsledkem.
 
Zpráva přichází krátce po nedávném oznámení o proměně divize Polestar v samostatnou globální značku zaměřenou na výrobu vysoce výkonných elektromobilů. Výkonným ředitelem divize Polestar se stane Thomas Ingenlath, současný viceprezident pro design Volvo Cars.