benzina připravuje rozšíření nabídky alternativních paliv | Aktuality | autoweek.cz

Benzina připravuje rozšíření nabídky alternativních paliv

Benzina připravuje rozšíření nabídky alternativních paliv

19.04.2012 | Rybecká Ivana | Aktuality

Benzina chystá rozšíření nabídky alternativních paliv, ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku bude otevřena další bezobslužná stanice Expres 24 a dále Benzina otevře 88 nových provozoven rychlého občerstvení Stop Cafe.

Společnost Benzina, se 337 veřejnými čerpacími stanicemi provozující největší celostátní síť v České republice, působí na trhu přes 50 let. Dnes je společnost 100% dceřinou firmou holdingu Unipetrol, jehož majoritním vlastníkem je polská společnost PKN Orlen.

Společnost Benzina v letošním roce otevře 88 nových fast-food provozoven s názvem Stop Cafe. Každá z nich nabídne tradiční čerstvou kávu a oblíbený hot-dog.

"V letošním roce plánujeme otevření více než osmdesáti nových občerstvení Stop Cafe, které jsou v sousedním Polsku úspěšným doplňkem ve většině čerpacích stanic Orlen. Výborně si provozovny vedly i v rámci testu čerpacích stanic Orlen na našem trhu a jejich zavedení do sítě Benzina je jedním z výsledků tohoto testu," uvedl Martin Durčák, ředitel pro maloobchod  a člen představenstva  Unipetrol a.s.

V Polsku koncept Stop Cafe funguje na 436 čerpacích stanicích Orlen a na 230 stanicích se mohou řidiči občerstvit v rámci provozoven Stop Cafe Bistro s širší nabídkou občerstvení.

Společnost Benzina na svých čerpacích stanicích doposud provozovala celkem 85 provozoven rychlého občerstvení, z toho pět přibylo v loňském roce. V polovině dubna byla na silnici E65 na výjezdu z Prahy otevřena již šestá restaurace McDonald's u čerpacích stanic Benzina, a to u příležitosti dvaceti let od vstupu tohoto fast-foodového řetězce na český trh. Kromě 50 nových restaurací Stop Cafe pak bude nabídka hot-dogů doplněna i na dalších 38 stávajících čerpacích stanicích.

 

Alternativní paliva

Společnost Benzina se v letošním roce zaměřuje i na rozšíření stávající nabídky alternativních paliv. V březnu letošního roku byla zprovozněna první plnicí stanice CNG na čerpací stanici Benzina Plus v Brně Slatině. Řidičům bude k dispozici 24 hodin denně.

"V blízké budoucnosti budou kapalná paliva v dopravě stále dominovat, v roce 2020 očekáváme jejich podíl kolem 92 % spotřeby energie. Postupně nás však čeká symbióza s alternativními druhy paliv a to zejména CNG," říká Václav Loula, ředitel pro jakost společnosti Benzina. Společnost Benzina tak aktuálně jedná o zprovoznění dalších plnicích stanic na CNG. Ještě do konce roku 2012 by měly být otevřeny minimálně další dvě plnicí stanice na CNG. Zaměřit se Benzina chce i na dobíjecí stanice pro elektromobily.

 

Bezobslužné stanice

Před rokem Benzina otevřela první plně bezobslužnou čerpací stanici Expres 24. Stanice, která se nachází ve Vysokém Mýtě, se může pyšnit unikátním technologickým řešením zahrnujícím například termovizní kamery či požární hlásič. Mimo jiné také funguje na tzv. zelené technologii s nízkými provozními náklady. Vzhledem k úspěchu konceptu plánuje Benzina otevřít druhou bezobslužnou stanici Expres 24 ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Cílem pak je rozšíření v nejbližších letech na deset.

 

Verva, palivo vítězů

Během března Benzina spustila první vlnu rozsáhlé kampaně "Verva, palivo vítězů". Ve druhé části kampaně bude moci dvacet párů zákazníků společnosti Benzina vyhrát vstupenky na závod Porsche SuperCup a F1 na Hockenheimringu včetně ubytování v hodnotě 21 000 Kč. Kromě hlavní výhry je připraveno i 180 palivových voucherů na prémiové palivo Verva, energetický nápoj v případě natankování 25 litrů paliva Verva a další stylové dárky.

Prémiová nafta Verva Diesel letos slaví pět let od svého uvedení na trh. "Její obliba stále stoupá, což je dáno mimo jiné i její spolehlivostí v extrémních podmínkách. V letošních únorových arktických mrazech bylo s Vervou Diesel spokojeno 99,97 % ze 180 000 zákazníků," doplnil Václav Loula.