volvo zvýší produkci elektromobilů v gentu | Aktuality | autoweek.cz

Volvo zvýší produkci elektromobilů v Gentu

Volvo zvýší produkci elektromobilů v Gentu

08.01.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Volvo Cars po silném roce z hlediska prodeje elektrifikovaných modelů ztrojnásobí výrobní kapacitu elektrických vozů továrny v Gentu.
Automobilka Volvo Cars navyšuje kapacitu pro výrobu elektrických vozů ve své továrně v belgickém Gentu, čímž se připravuje na rostoucí poptávku po svých modelech řady Recharge s možností dobíjení. Kapacita výroby elektrických vozů v gentské továrně by se měla podle současných plánů do roku 2022 ve srovnání s dneškem více než ztrojnásobit, díky čemuž by výroba elektrických vozů tvořila 60 % celkové produkční kapacity továrny.
 
V současné době se závod v Gentu připravuje na výrobu druhého elektrického vozu Volvo, který bude postaven na základě kompaktní modulární platformy CMA a jehož produkce by měla být zahájena ke konci letošního roku. Již nyní se v této továrně vyrábí první plně elektrický vůz značky Volvo XC40 Recharge a plug-in hybridní varianta modelu XC40.
 
Volvo Cars chce do roku 2025 dosáhnout stavu, kdy budou 50 % jejího ročního prodeje tvořit čistě elektrická vozidla a zbytek budou představovat hybridy. Po továrně v Gentu plánuje společnost navýšit kapacitu výroby pro elektrické vozy také ve svých dalších závodech po celém světě.
 
Minulý měsíc automobilka Volvo Cars oznámila, že bude montovat elektromotory ve své švédské továrně ve Skövde, kde se zároveň chystá do poloviny dekády zahájit kompletní produkci vlastních elektromotorů. Za tímto účelem do továrny v následujících letech hodlá investovat 700 milionů švédských korun. Společnost mimoto plánuje výrazně investovat do vývoje a konstrukce elektromotorů pro příští generaci vozů Volvo.