vozy škoda nemají vyšší emise co2 | Aktuality | autoweek.cz

Vozy Škoda nemají vyšší emise CO2

Vozy Škoda nemají vyšší emise CO2

04.12.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Šéfka Škoda Deutschland Imelda Labbé má dobrou zprávu pro majitele vozů Škoda: pro Automobilwoche uvedla, že u žádného vozu Škoda nebyly uváděny nesprávné údaje o emisích CO2. V původním seznamu koncernu Volkswagen byl uveden i model Škoda Octavia.
Šéfka společnosti Škoda Deutschland Imelda Labbé (na fotografii) ve Frankfurtu prohlásila, že žádný z modelů značky Škoda nemá vyšší emise CO2 než je oficiálně uváděno. Proto mohou být ze všech prodejen značky Škoda odstraněny informace o tom, že skutečné emise CO2 a tím i hodnoty spotřeby pohonných hmot neodpovídají údajům uváděným v technických materiálech.

Volkswagen na začátku listopadu oznámil, že zjistil nesrovnalosti v údajích o měření emisí CO2, a to až u 800 000 automobilů koncernových značek Volkswagen, Volkswagen užitkové vozy, Audi, Seat ale i Škoda. V případě značky Škoda se to původně mělo týkat modelu Škoda Octavia.
 
Podle nejnovějších zpráv bude zřejmě počet vozů, u nichž byly uváděny podhodnocené údaje o spotřebě o 0,1 až 0,2 l/100 km (resp. o emisích CO2), zřejmě bude menší počet, než původnmě uváděných 800 000. Naopak ale vše naznačuje, že se tím aféra nezmenší, neboť vedení Volkswagenu údajně o tomto problému už vědělo před více než rokem. Dokonce byl z tohoto důvodu na jaře stažen vůz Volkswagen Poli 1,2 TDI BlueMotion, protože s ním nebylo možné se přiblížit slibované spotřebě 3,3 l/100 km, tzn. emisím CO2 87 g/km.