vozy škoda pro modelový rok 2020 | Aktuality | autoweek.cz

Vozy Škoda pro modelový rok 2020

Vozy Škoda pro modelový rok 2020

24.06.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Detailní vylepšení se dotkly celé modelové nabídky mladoboleslavské automobilky.
Oba SUV modely Karoq a Kodiaq mají nově místo loga na víku zavazadlového prostoru nápis Škoda jako u modelu Scala. Adaptivní podvozek DCC je pro Karoq a Kodiaq nově dostupný i pro provedení jen s pohonem předních kol a asistent hlídání mrtvého úhlu (Blind Spot Detect)se mění na asistent změny jízdního pruhu (Lane Assistant) rovněž známý z modelu Scala, který díky radaru na zádi prodlužuje dosah ze 20 na 70 m. Systém dokáže lépe upozornit řidiče na případné nebezpečí při jízdě na dálnici a signalizovat možná rizika během počáteční fáze předjíždění. Na obou modelech se také změní varovná výstraha díky nové výkonnější žluté LED, která je nyní umístěna do vnějšího krytu zpětného zrcátka a místo uvnitř něho.
 
Modelové řady Fabia, Scala, Karoq a Superb ve variantách s bezklíčovým přístupem KESSY jsou nově vybaveny senzorem pohybu v klíčku od vozidla. Ten po určité době bez pohybu přestane vysílat signál, což znemožní odemčení automobilu bez vědomí jeho majitele. Toto opatření dále posiluje ochranu vozu před vykradením nebo odcizením.
 
Model Fabia je nově k dispozici s Black paketem, který na přání přidá černou masku chladiče, kryty vnějších zpětných zrcátek, LED zadní světla a černá kola.
 
SD karta s mapami pro navigaci Amundsen navyšuje kapacitu z 16 na 32 GB. Tím se definitivně řeší problémy s různými verzemi mapových podkladů, protože na novou kartu se vejde mapa celé Evropy.
 
Jednotlivé modelové řady prošly ještě dalšími drobnými úpravami s ohledem na optimalizaci standardních i volitelných výbav. Specifikace vozů Škoda modelového roku 2020 naběhnou do výroby v 28. týdnu, tzn. od 8. července, kalendářního roku 2019
 
  • Vozy Škoda pro modelový rok 2020
  • Vozy Škoda pro modelový rok 2020
  • Vozy Škoda pro modelový rok 2020
  • Vozy Škoda pro modelový rok 2020