všechna nákladní volva dostanou elektropohon | Aktuality | autoweek.cz

Všechna nákladní Volva dostanou elektropohon

Všechna nákladní Volva dostanou elektropohon

10.11.2020 | | Aktuality

Společnost Volvo Trucks v roce 2021 uvede na trh kompletní řadu nákladních vozidel s elektrickým pohonem.
V příštím roce si dopravci v Evropě budou moci objednat plně elektrickou verzi u všech těžkých nákladních vozidel Volvo. Volvo Trucks bude v Evropě nabízet kompletní řadu těžkých nákladních vozidel s elektrickým pohonem od roku 2021.
 
Volvo Trucks nyní testuje elektricky poháněná těžká nákladní vozidla FH, FM a FMX, která budou v Evropě využívána v regionální přepravě a na stavbách ve městech. Budou mít celkovou hmotnost soupravy až 44 t a v závislosti na konfiguraci akumulátorů umožní dojezd až 300 km. Prodej začne příští rok a sériová výroba bude zahájena v roce 2022. Od roku 2021 tak bude Volvo Trucks v Evropě prodávat kompletní řadu elektrických nákladních vozidel s akumulátory určených pro rozvážku, svoz odpadu, regionální přepravu a obsluhu staveb ve městech.
 
Společnost Volvo Trucks v roce 2019 v Evropě zahájila výrobu vozidel FL Electric a FE Electric určených pro rozvážku ve městech a svoz odpadu, a to zejména.
 
Elektrická vozidla pro těžkou dálkovou přepravu přijdou během tohoto desetiletí. Bude se jednat o nákladní vozidla s elektrickým pohonem a akumulátory i s palivovými články, která budou disponovat delším dojezdem. Volvo Trucks si klade za cíl zahájit prodej elektricky poháněných nákladních vozidel s pohonem vodíkovými palivovými články ve druhé polovině tohoto desetiletí. Cílem společnosti Volvo Trucks je, aby se celá její výrobní řada do roku 2040 zbavila závislosti na fosilních palivech.
 
„Abychom snížili klimatické dopady dopravy, musíme uskutečnit rychlý přechod od fosilních paliv k alternativám, například k elektrickému pohonu. Podmínky realizace tohoto přechodu a jeho rychlost se u přepravců na různých trzích liší v závislosti na mnoha proměnných. K nim patří finanční pobídky, přístup k infrastruktuře dobíjení a typ přepravy,“ vysvětluje president společnosti Volvo Trucks Roger Alm.
 
Z tohoto důvodu bude většina přepravních společností přecházet na elektrický pohon vozidel postupně. Ve skutečnosti mnoho z nich bude během přechodného období provozovat smíšený vozový park nákladních vozidel s pohonem na různá paliva.
 
„Náš podvozek je zkonstruován nezávisle na použitém hnacím ústrojí. Zákazníci si mohou zakoupit několik nákladních vozidel Volvo stejného modelu pouze s tím rozdílem, že některá budou elektrická a jiná s pohonem na zemní plyn nebo naftu. Řidiči se budou v každém cítit jako doma a vždy je dokáží bezpečně a efektivně ovládat bez ohledu na používaný typ pohonu,“ říká Roger Alm.
 
Z pohledu společnosti Volvo Trucks spočívá přechod k udržitelnější dopravě pro provozovatele nákladní přepravy hlavně v co nejplynulejším přechodu a postupném přizpůsobování. Nabízená řešení musí přepravcům umožňovat dosažení potřebné míry ziskovosti a produktivity.