všechny vozy psa s homologací pro euro 6 | Aktuality | autoweek.cz

Všechny vozy PSA s homologací pro Euro 6

Všechny vozy PSA s homologací pro Euro 6

04.09.2019 | | Aktuality

Všechny osobní vozy značek Peugeot, Citroën, DS, Opel a Vauxhall získaly homologaci podle nové emisní normy Euro 6 (EURO 6d-TEMP-EVAP-ISC), která platí od 1. září 2019.
Skupina PSA byla díky použití vhodných technologií (selektivní katalytická redukce SCR u vznětových motorů a filtr pevných částic GPF u zážehových motorů) již před vstupem nových předpisů v platnost na tyto přísnější normy dokonale připravena vzhledem k tomu, že tyto postupy začala uplatňovat ve značném předstihu.
 
Ředitel pro kvalitu a engineering skupiny PSA Nicolas Morel potvrdil: „Skupina PSA byla jedním z mála výrobců automobilů, kteří byli již v loňském roce připraveni na první etapu protokolu WLTP  a byli schopni poskytnout svým zákazníkům od 1. září 2018 celou modelovou řadu. O rok později drží skupina PSA opět krok s vývojem, neboť všechny naše modely osobních automobilů byly homologovány podle připraveného harmonogramu. Díky technologickým řešením zpracování emisí znečišťujících látek jsme schopni nabízet našim zákazníkům vozy šetrné k životnímu prostředí a splňující nejnovější normy.“
 
Od 1. září 2019 se zpřísnila kritéria pro měření emisí osobních automobilů:
Test RDE (Real Driving Emissions): definuje maximální přípustný rozdíl mezi emisemi znečišťujících látek (NOx, prachové částice) vozu v reálných podmínkách provozu a emisemi měřenými novým homologačním postupem. Požadovaný výsledek je koeficient 2,1 pro emise NOx. Modely skupiny PSA byly homologovány a již 80 % jejích osobních automobilů vyhovuje požadavkům následující regulační etapy (Euro 6d-ISC), která vstoupí v platnost v lednu 2020 s koeficientem 1 +0,43 rozptylu měření.
Test EVAP (emise prostřednictvím vypařování): měří množství uhlovodíků, které se odpaří z palivového systému vozidla během 48 hodin. Týká se to hlavně odvětrávání nádrží na benzin.
Test ISC (In Service Conformity): auta mladší pěti let, která jsou již v provozu, musí i nadále splňovat všechny emisní normy.
 
Všechny modely osobních vozů skupiny PSA již byly těmto testům podrobeny a na základě výsledků získaly homologaci. Zákazníci, kteří si objednají model jakékoli značky skupiny PSA (Peugeot, Citroën, DS, Opel a Vauxhall), tak mají jistotu, že jejich budoucí vůz bude vyhovovat všem platným normám a bude jej možné dodat bez prodlení.