všestranný mercedes-benz c all-terrain | Nové modely | autoweek.cz

Všestranný Mercedes-Benz C All-Terrain

Všestranný Mercedes-Benz C All-Terrain

19.08.2021 | Global Press Agentur | Aktuality

Velké skupině zákazníků vlastně nejvíc vyhovují vozy kombi, ale přitom by měly by být trochu terénní. Pro ty Mercedes nabízí třídu C ve verzi All-Terrain – druhý crossover toho jména po třídě E.
Nová varianta v základní výbavě nabízí pohon všech kol, všechny zážehové i vznětové motory elektrifikované a schopnost utáhnout přívěs o hmotnosti až 1800 kg. Díky zhruba o 40 mm větší světlé výšce a dvěma programům jízdy v terénu by měl vůz třídy C All-Terrain s většími koly zvládnout snadný terén, jako jsou nezpevněné polní cesty.
 
Terénní vzhled zahrnuje speciální masku chladiče, speciální nárazníky, optickou ochranu podlahy vpředu a vzadu a obložení podběhů kol v matně tmavě šedé barvě. Kromě toho má crossover všechny přednosti nedávno uvedené nové třídy C, tedy čtyřválcové motory s 48 V technikou, informační a multimediální systém MBUX a nejnovější generace asistenčních systémů. Příplatkový systém Digital Light zahrnuje speciální terénní světla.


Mercedes-Benz třída C All-Terrain se představí na IAA Mobil v Mnichově 7. až 12. září 2021 a u evropských prodejců se objeví ještě v letošním roce.