první bezobslužná cng stanice otevřena v ostravě | Trendy | autoweek.cz

První bezobslužná CNG stanice otevřena v Ostravě

První bezobslužná CNG stanice otevřena v Ostravě

21.03.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Benzina v Ostravě otevřela první bezobslužnou čerpací stanici umožňující doplňovat stlačený zemní plyn. 

Nová čerpací stanice Benzina v Ostravě v ulici Ruská je v provozu nonstop, sedm dní v týdnu. Je první v České republice, kde kromě klasických paliv mohou zákazníci natankovat bezobslužně také CNG. Je to již 54. místo, kde lze natankovat u nás CNG.

Čerpací stanice nabízí v rámci nonstop provozu paliva Natural 95, Diesel TOP Q a CNG. Zákazníci mohou platit bankovními kartami nebo fleetovými kartami Benzina. Provoz u této pumpy je monitorován bezpečnostními kamerami, speciální termovizní kamera pak sleduje a vyhodnocuje požární bezpečnost. Samoobslužné čerpací stanice nemají tak vysoké náklady na provoz jako ty klasické, a tak nezřídka nabízejí i levnější ceny pohonných hmot.

"CNG je v poslední době velmi populární a tomu odpovídá i zvýšený zájem investorů," říká Jiří Šimek, místopředseda Rady Českého plynárenského svazu (ČPS). "Bezobslužných CNG stanic bude zcela jistě přibývat. Poslední novinkou v oblasti CNG v ČR je také, že na některých CNG stanicích už zaplatíte i CCS kartou," doplnil Jiří Šimek.

Při slavnostním otevření Benzina pro řidiče připravila překvapení inspirované světem formule 1. O řidiče, kteří přijeli natankovat, se postaral speciální tým Benzina, který během desítek sekund řidiči připravil vůz na další cestu a poskytl mu potřebné občerstvení. Řidiči tak na chvíli zažili pocity pilotů formule 1, kde podobně jako na samoobslužných čerpacích stanicích Expres 24 hraje každá sekunda důležitou roli.

Předností bezobslužných čerpacích stanic je totiž rychlost, s jakou zákazník natankuje a zaplatí bez nutnosti vzdalovat se od svého vozu. Bezobslužné, chcete-li „samoobslužné“, čerpací stanice Expres 24 nemají tak vysoké náklady na provoz jako ty klasické, a tak nabízejí atraktivnější ceny pohonných hmot.