vw id.3 má mít zpočátku omezenou nabídkou funkcí | Aktuality | autoweek.cz

VW ID.3 má mít zpočátku omezenou nabídkou funkcí

VW ID.3 má mít zpočátku omezenou nabídkou funkcí

25.05.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Podle magazínu Automobilwoche elektromobil Volkswagen ID.3 projde první aktualizací softwaru nikoliv on-line, ale už ve výrobě, takže na trh by měl přijít s menším počtem digitálních funkcí.
Nový elektricky poháněný kompaktní automobil Volkswagen ID.3, který má odstartovat přechod koncernu VW k elektromobilitě, má být uveden na trh v létě. Podle informací německých médií se ale dlouhodobě potýká s problémy se softwarem.

Jak uvádí týdeník Der Spiegel ani přes několikanásobné odložení předprodeje nebude zjevně možné připravit všechny původně plánované digitální funkce do stanoveného data. ID.3 by proto měl přijít na trh v původně plánovaném termínu, ovšem se sníženou nabídkou digitálních funkcí. Kupující by měl být schopen později hrát si chybějící funkce on-line. První aktualizace softwaru však pravděpodobně proběhne ještě ve výrobním závodě.

ID.3 údajně měl problémy s ohlášenou funkcí Always on (Vždy zapnuto), umožňující neustálou výměnou dat přes internet. Jeden z počítačů v autě (Icas3) totiž nedosahuje cílové hodnoty. Tvrdí to Der Spiegel na základě interních dokumentů VW, v nichž se prý píše o „negativním trendu“ a „nedostatečném pokroku ve stabilitě“.

Skupina VW oficiálně oznámila, že ID.3 bude online se základními funkcemi. VW předem „nechce podrobně komentovat jednotlivé funkce nebo varianty vybavení. Digitální funkce budou následně aktualizovány v pravidelných intervalech.“

Volkswagen podle německého tisku dlouhodobě řeší problémy se softwarem také u 8. generace svého klíčového modelu Golf.