skleněná továrna a nový phaeton zvou na prohlídky | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Skleněná továrna a nový Phaeton zvou na prohlídky

Skleněná továrna a nový Phaeton zvou na prohlídky

19.09.2010 | | Tiskové zprávy

Unikátní prosklená továrna v Drážďanech, ve které vzniká Volkswagen Phaeton, otevírá své dveře českým návštěvníkům. Prohlídky s výkladem v češtině se nově konají každou sobotu od 14 hodin a rozšířená nabídka prohlídek v češtině bude ve svátečních dnech 28. - 30. října.

Drážďanské rodiště luxusních vozů Volkswagen Phaeton - Skleněná továrna - není klasickým výrobním závodem. Na první pohled to dává najevo svou neobvyklou architekturou, v níž převažuje sklo doplněné citlivě kovem a betonem. Ani označení "manufaktura" se do názvu nedostalo náhodou. Výroba vlajkové lodi Volkswagen Phaeton totiž probíhá za pomoci nejmodernějších technologií s velkým podílem ruční práce vysoce zdatných montérů a navazuje tak na tradiční hodnoty manufakturní výroby.

Návštěvníci z České republiky mohou nyní nově využít možnost absolvovat prohlídku této unikátní továrny s českým výkladem. Skleněnou továrnu si lze prohlédnout s průvodcem v malých skupinách čítajících maximálně 15 osob. Prohlídky v češtině se konají každou sobotu od 14 hodin. V sobotu od 10 a 11 hodin jsou zpravidla na programu speciální prohlídky pro děti. Na své si přijdou i příznivci architektury, pro něž je určena specificky zaměřená prohlídka automobilky uprostřed města každou sobotu od 16 hodin. Skupiny si mohou rezervovat individuální termíny pro každý z programů kdykoli na základě předchozí objednávky.

Pro návštěvníky z České republiky se naskýtá mimořádná příležitost navštívit Drážďany a Skleněnou manufakturu o prodlouženém víkendu na konci října. V rámci festivalu 12. Dny české a německé kultury budou česky mluvící průvodci připraveni provést zájemce Skleněnou manufakturou ve dnech 28., 29. a 30. října, vždy od 14 hodin.

Automobil je neodmyslitelnou součástí moderní společnosti. Fascinující je ovšem nejen automobil samotný, ale i jeho výroba. A právě výrobní závod Phaetonu - Die Gläserne Manufaktur - v  Drážďanech nedaleko od českých hranic patří k absolutně nejzajímavějším.

Výroba automobilů v Sasku se může ohlížet na stoletou tradici a Drážďany patří mezi výjimečná evropská města s mimořádným inovačním potenciálem. Skleněná manufaktura se rozkládá uprostřed Drážďan, přibližně 1,5 kilometru od barokního centra saské metropole, které rovněž stojí za zhlédnutí. I z toho důvodu není Skleněná manufaktura navržena jako klasický výrobní závod, ale jako společenské centrum, které láká veřejnost na kulturní akce i gastronomické zážitky. Možná to zní překvapivě, ale místní restaurace Lesage je oceňována jako jeden z nejlepších podniků svého druhu v Drážďanech.

Rozhodnutí situovat továrnu téměř do centra Drážďan, pouhých sto metrů od známé botanické zahrady, přineslo povinnost dodržovat celou řadu velmi přísných omezení. Díky dokonalému utěsnění neproniká z provozů ven prakticky žádný hluk, kolem továrny byly vysázeny stovky stromů a maximální pozornost byla věnována dokonalému čištění odpadních vod. Ve výrobních halách vládne naprostá čistota a po podlaze z javorových parket chodí špičkoví montéři v bílých kombinézách. Mezi hlavní dominanty manufakturního závodu pak patří průhledná vozová věž, která se tyčí do výšky 40 metrů a na 16 podlažích nabízí místo pro 280 vozů čekajících na slavnostní předání zákazníkům.

Pro veřejnost je Skleněná manufaktura, v níž probíhá finální montáž Volkswagenu Phaeton, otevřena od března 2002. Návštěvníci se s výrobními procesy seznamují nejen na vlastní oči, ale i prostřednictvím sedmi interaktivních videoterminálů. Na konci prohlídky si mohou důkladně prohlédnout nejen luxusní model Phaeton, ale i terénní Touareg a elegantní čtyřdveřové kupé Passat CC.

Vzhled nového Phaetonu vychází ze stylu značky Volkswagen navrženého italským šéfdesignérem koncernu Volkswagen Walterem de Silvou. Suverénní styl luxusního sedanu, dodávaného i nadále ve dvou délkách 506 cm a 518 cm, podtrhuje zcela nová příď doplněná úpravami zadní partie a profilu, díky nimž budí nadčasově elegantní karoserie Phaetonu dojem ještě větší majestátnosti a dynamiky. Interiér Phaetonu zaujme elegancí, nejvyšší kvalitou materiálů a zpracování a nedostižným komfortem. Zcela nové jsou multifunkční volanty, které přispívají k intuitivnímu ovládání veškerých funkcí. Ergonomicky skvěle tvarovaná přední sedadla lze seřizovat v 18 směrech a o příjemné prostředí na palubě se stará čtyřzonová klimatizace.

Kromě stylistických změn dostal nový Phaeton celou řadu inovativních technických prvků. Patří mezi ně asistenční systém pro trvale zapnuté dálkové světlomety Dynamic Light Assist a navigační systém, který může alternativně integrovat do zobrazovaných map data stažená z internetového portálu Google. Nový Phaeton dokáže také pomocí na přání dodávané přední kamery číst dopravní značky, které pak ukazuje řidiči na multifunkčním displeji v přístrojovém panelu a na dotykovém displeji ve středové konzole. V nabídce jsou i nadále asistenční systémy ACC (adaptivní tempomat udržující bezpečný odstup od vpředu jedoucího vozidla), Front Assist (systém sleduje okolí vozidla, vyhodnocuje riziko nehody a případně připravuje brzdovou soustavu na řešení kritické situace), Side Assist (asistent pro změnu jízdního pruhu upozorňuje řidiče na vozidla přijíždějící zezadu ve vedlejších jízdních pruzích) a kontrolu tlaku vzduchu v pneumatikách.

Nový Phaeton je na českém trhu k dispozici za cenu od 1 466 200 Kč.

 

  • Skleněná továrna a nový Phaeton zvou na prohlídky
  • Skleněná továrna a nový Phaeton zvou na prohlídky
  • Skleněná továrna a nový Phaeton zvou na prohlídky
  • Skleněná továrna a nový Phaeton zvou na prohlídky
  • Skleněná továrna a nový Phaeton zvou na prohlídky
  • Skleněná továrna a nový Phaeton zvou na prohlídky
  • Skleněná továrna a nový Phaeton zvou na prohlídky