vyhlášení vítězů peugeot rally cupu 2020 | Aktuality | autoweek.cz

Vyhlášení vítězů Peugeot Rally Cupu 2020

Vyhlášení vítězů Peugeot Rally Cupu 2020

28.04.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Oficiální tečkou za Peugeot Rally Cupem je slavnostní večer spojený s vyhlášením výsledků a předáním cen. Ten se vloni nemohl uskutečnit. Krátce před startem 5. ročníku byli za přísných hygienických podmínek v klubovém domě Autoklubu ČR vítězové vyhlášeni.
Vyhlášení výsledků a dekorování vítězů proběhlo v prostorách Autoklubu v neformální atmosféře za účasti vedení značky Peugeot v ČR, zástupců promotéra a vítězných posádek.
 
„Hlavním důvodem našeho setkání bylo ještě před startem nové sezóny důstojně uzavřít tu uplynulou. Chtěli jsme se setkat s loňskými vítězi, poděkovat jim za účast, předat ceny a popřát hodně štěstí na jejich další cestě. Obě posádky na prvních místech se totiž rozhodly postoupit do vyšší třídy a jezdecky se posunout dál, což je ostatně hlavním smyslem našeho cupu. Vyhlášení vítězů v takto omezeném počtu nás mrzí vzhledem k partnerům, médiím i fanouškům, přesto jsem rád, že jsme akci nakonec uspořádali, a doufám, že se v této sezóně vrátíme k normálnímu slavnostnějšímu formátu za účasti všech zmíněných,“ uvedl ředitel značky Peugeot v ČR Marco Venturini.
 
Mladé posádky ukázaly svoji dravost a nestárnoucí Peugeot 208 R2 potvrdil svojí agilitu i proti nejmodernějším dvoukolkám ve startovním poli. Jednoznačným vítězem 4. ročníku Peugeot Rally Cupu se stal Dominik Stříteský s navigátorem Ondřejem Krajčou v týmu Vančík Motorsport. Tato posádka okořenila svoji premiéru ve velkém „mistráku“ titulem šampiónů ve třídě 6. Kromě věcných cen a finančních odměn z jednotlivých závodů si za celkové prvenství odvezli 75 000 Kč. „První sezóna s Peugeotem 208 R2 pro nás byla velmi úspěšná. Kromě cupu jsme zvítězili ve třídě 6 a po sezóně jsme plánovali pokračování s dvěstěosmičkou. Přišla však velmi lákavá nabídka a do letošního mistrovství jsme vstoupili s vozem specifikace R5. I když byla loňská sezóna zkrácená, přinesla mi hodně zkušeností. Dvěstěosmička je opravdové závodní auto a určitě bych ji doporučil všem jezdcům, kteří se ve své kariéře chtějí posunout dál,“ komentuje svou premiérovou účast v cupu vítězný Dominik Stříteský.
 
Druhé místo a finanční odměnu ve výši 55 000 Kč vybojovala posádka Jiří Pohlídal - Jan Kubala. Také tato dvojice se letos na úvodní Kowax Valašské rally ValMez představila se speciálem specifikace R5. „V cupu jsme odjeli dvě sezóny a v obou jsme skončili na druhém místě. V roce 2019 jsme vyhráli v hodnocení Autoklub Peugeot Rally Talent, a díky tomu jsem si mohl vyzkoušet i zahraniční soutěž. Na start ve Francii a tamní atmosféru dodnes vzpomínám. Byly to skvělé dva roky. Letošní úvodní podnik jsme odjeli s vozem R5, ale další plány pro tuto sezónu se teprve rýsují,“ říká Jiří Pohlídal.
 
Pátý ročník seriálu Peugeot Rally Cup CZ přináší velkou změnu v podobě startu nové generace vozu Peugeot 208 Rally4. V roce 2021 se v evropských zemích budou pořádat poháry pro jezdce s vozy Peugeot výhradně s novou generací vozu Peugeot 208 Rally4. Český Peugeot Rally Cup však bude výjimkou. Kromě speciálů 208 Rally4 v něm totiž budou startovat také nestárnoucí „dvěstěosmičky“ v provedení R2. Jak dopadne jejich vzájemný souboj uvidíme už 7. – 9. května 2021 při 55. ročníku Rallye Šumava Klatovy.
 
Poháry pro posádky s vozy Peugeot 208 Rally4 se rozjíždějí i v dalších evropských zemích (Francie, Belgie-Lucembursko, Španělsko-Portugalsko, Itálie, Maďarsko). V rámci těchto pohárů nabízí divize Peugeot Sport všem cupovým posádkám s vozem Peugeot 208 Rally4 bezplatnou účast v pohárových soutěžích v ostatních zemích. Můžeme tak očekávat větší zájem o start zahraničních posádek a současně čeští cupoví jezdci budou mít více příležitostí předvést své jezdecké umění i za hranicemi.
 
„Popravdě jsme vzhledem k současnému stavu opatrní, ale i tak věříme, že nás čeká velmi zajímavá sezóna. Stěžejní je pro nás pochopitelně prezentace nového vozu Peugeot 208 Rally4, osobně se však domnívám, že charakter některých českých rychlostních zkoušek může nahrávat původní generaci dvěstěosmiček, které jsou i nadále velmi agilním závodnickým nářadím. Jsme rádi, že mají jejich majitelé díky výjimce možnost i nadále závodit v cupu. V každém případě se těším na porovnání obou vozů,“ prozradil svá očekávání ředitel značky Peugeot v ČR Marco Venturini.
 
V návaznosti na rozdílné parametry speciálu Peugeot 208 Rally4 a R2 jsou pro letošní rok vypsány dvě třídy se samostatným hodnocením. Kromě toho bude vyhlášen také absolutní vítěz, který nasbírá nejvíce bodů bez ohledu na to, ve které třídě startuje. „Snažili jsme se vymyslet formát, který bude zajímavý pro všechny. Proto jsme cup rozdělili do třídy Rally4 a R2. Kromě toho vyhodnotíme absolutního vítěze, což nemusí být nutně posádka s turbem. Navíc zamýšlíme podporu některého výrazného mladého jezdce do pětadvaceti let, kterému bude umožněn start v zahraničí, pokud to situace dovolí,“ vysvětlil manažer seriálu Jan Koudelka.
 
„Vzhledem k přetrvávající složité situaci jsme se rozhodli posunout start letošního Peugeot Rally Cupu až na Rallye Šumava Klatovy, která se jede začátkem května. Mělo by tak být dost času k přípravě sezóny, k dodání nových vozů z Francie a věřím, že i ke zdárnému zvládnutí pandemie. V kalendáři nám i přesto zůstává šest podniků, úvodní Valašku nahradíme Pačejovem, který se nám v loňském roce velmi líbil. Rád bych zmínil ještě skutečnost, že mezi účastníky cupu letos na odměnách rozdělíme bezmála sedm set tisíc korun, “ dodává Marco Venturini.
 
  • Vyhlášení vítězů Peugeot Rally Cupu 2020
  • Vyhlášení vítězů Peugeot Rally Cupu 2020
  • Vyhlášení vítězů Peugeot Rally Cupu 2020
  • Vyhlášení vítězů Peugeot Rally Cupu 2020
  • Vyhlášení vítězů Peugeot Rally Cupu 2020