výhodné úvěry na ojetá auta | Aktuality | autoweek.cz

Výhodné úvěry na ojetá auta

Výhodné úvěry na ojetá auta

13.05.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Úvěry na ojeté vozy jsou nejlevnější v historii. Kopírují hypotéky a zažívají nebývalý boom.
Objem financování ojetých vozidel prostřednictvím autobazarů roste meziročně o více než 10 %. Vyplývá to z průzkumu společnosti AutoESA, který firma realizovala v průběhu dubna 2015. Aktuálně se úroková sazba pohybuje na úrovni 5,5 %, což umožňuje financovat vůz téměř každému zájemci o úvěr.
 
Důvodem rekordně nízkých úrokových sazeb je podle AutoESA především velká konkurence na trhu finančních služeb a vysoké objemy prodaných vozidel, které autobazarům umožňují získat pro klienty značné slevy.
 
„Letošní duben byl z pohledu poptávky po financování rekordní za celou dobu existence naší společnosti,“ říká Pavel Foltýn, ředitel strategického rozvoje AutoESA a vysvětluje: „Zájem koupit vozidlo s využitím finanční služby projevilo 48 % zákazníků, což je o 13,3 % více než ve stejném období loňského roku“.
 
Podle Foltýna je hlavním důvodem velkého zájmu o financování především vysoký objem obchodů, které AutoESA realizuje: „Měsíčně prodáváme stovky vozidel prostřednictvím finančních služeb. Díky těmto objemům umíme našim klientům nabídnout lepší podmínky, než by si sami vyjednali v bance“.
 
Podle Foltýna se v průzkumu objevil také zajímavý trend potvrzující, že o způsobu financování čím dál tím častěji rozhodují ženy: „Plných 54 % respondentů v průzkumu potvrdilo, že o způsobu financování ojetého vozu rozhoduje v jejich rodině spíše žena“, přiblížil Foltýn.
 
Významnou výhodou vyřizování úvěru přímo u prodejce je také časové hledisko.
 
„Celá schvalovací procedura zabere přibližně hodinu, což v praxi znamená, že naši klienti stráví vyřizováním úvěru mnohem méně času, než kdyby si jej vyřizovali sami v bance,“, říká Foltýn.
 
Podle Foltýna je možné, že se výše úroků bude ještě nepatrně snižovat: „V oblasti úvěrování vozidel se dá očekávat podobný vývoj jako na trhu hypoték, kde konkurenční prostředí stlačilo úrokové sazby na velmi atraktivní hodnoty“