vyhořelá nákladní loď felicity ace se potopila | Aktuality | autoweek.cz

Vyhořelá nákladní loď Felicity Ace se potopila

Vyhořelá nákladní loď Felicity Ace se potopila

02.03.2022 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Speciální nákladní loď pro dopravu automobilů Felicity Ace se v rozbouřeném Atlantiku při vlečení do přístavu potopila. Na palubě lodi čtyři tisíce vozidel koncernu Volkswagen.
Lodní společnost Mitsui O.S.K. Lines (MOL) Ship Management vydala informaci týkající se vyhořelé lodi Felicity Ace: „Aktuální zprávy od místního záchranného týmu uvádějí, že plavidlo se potopilo poté, co se ocitlo na pravoboku. Poslední pozice plavidla byla asi 220 námořních mil od Azorských ostrovů. Záchranná plavidla zůstanou v okolí aby monitorovala situaci. Další informace budou poskytnuty, jakmile budou k dispozici.“
 
Požár na 200 m dlouhé lodi Felicity Ace vypukl 16. února u Azorských ostrovů. Krátce poté bylo všech 22 členů posádky zachráněno. Podle nizozemské vyprošťovací společnosti požár sám uhasl minulý čtvrtek. Nákladní loď byla poté unášena v Atlantiku a následně připojena za remorkér k odtažení zřejmě na Bahamy.
 
Na palubě lodi bylo kolem 4000 automobilů koncernu Volkswagen určených pro americký trh. Všechna vozidla byla požárem zničena nebo těžce poškozena takže žádné z nebylo v prodejném stavu. Škoda je kryta pojištěním. Spekuluje se, že příčinou požáru mohly být závady akumulátorů elektromobilů, ale to se zatím nepotvrdilo.
 
Loď podle nepotvrzených informací převážela Volkswageny Golf R, GTI, Arteon a ID.4, blíže nespecifikované modely Porsche a Bentley a vozidla Lamborghini Urus, Huracán a poslední vyrobené vozy Aventador.