výkonné zimní pneumatiky dunlop pro suv | Aktuality | autoweek.cz

Výkonné zimní pneumatiky Dunlop pro SUV

Výkonné zimní pneumatiky Dunlop pro SUV

11.10.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Značka Dunlop těží ze zkušeností z řady prémiových zimních pneumatik Winter Sport a pod označením Winter Sport 5 SUV nabízí vysoce výkonné pneumatiky pro vozidla typu SUV. Mají vynikající přilnavost a výkonnost pro zvládání nejrozmanitějších povrchů zimní vozovky.
Vzhledem k stále se zvyšujícímu odbytu modelů SUV se společnost Dunlop rozhodla využít svou odbornost v oblasti zimních pneumatik řady Winter Sport 5 a zajistit vyšší přilnavost a lepší jízdní vlastnosti i pro řidiče vozidel tohoto typu.
 
Vyšší výkonnost pro SUV na sněhu
Zatímco 50 % evropských řidičů považuje náledí a zasněžené silnice za nejobtížnější klimatické podmínky pro provoz vozidla, přes 40 % motoristů si naopak jízdu v zimě užívá a vyhledává ji. Při nákupu zimních pneumatik proto věnují hlavní pozornost jejich přilnavosti a jízdním vlastnostem.
 
Růst produkce SUV a vozidel s pohonem všech čtyř kol představuje fenomén posledních let a lze očekávat, že v tomto segmentu bude růst pokračovat i v dalších letech. To vyvolává přirozenou poptávku po nových pneumatikách s rozměry pro vozy SUV.
 
„Stejně jako vlastní zimní podmínky vyžadují i SUV od pneumatik určité specifické vlastnosti. SUV mají výše položené těžiště a jsou také těžší. Na jejich pneumatiky proto působí vyšší síly a brzdění i ovládání vozu je tak obtížnější. Aby zůstalo vozidlo na silnici za všech okolností ovladatelné, musí jeho pneumatiky disponovat mimořádnými vlastnostmi. To je důvod, proč naši inženýři spojili nejlepší odborné znalosti našich zimních pneumatik a vozidel SUV, aby tyto požadavky a očekávání našich zákazníků naplnili. Tak vznikla řada Winter Sport 5 SUV, která přináší vyšší přilnavost a lepší jízdní vlastnosti,” řekl Alexis Bortoluzzi, marketingový ředitel osobních pneumatik společnosti Goodyear Dunlop v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika.
 
Řada Winter Sport 5 SUV splňuje ty nejdůležitější požadavky zákazníků.
Při dotazu na hlavní požadovanou přednost zimních pneumatik se 89 % automobilových nadšenců shodne na vynikající přilnavosti na mokrých silnicích a 83 % zmíní vynikající odolnost vůči aquaplaningu. Řada Winter Sport 5 SUV zajišťuje lepší obranu proti aquaplaningu díky hlubším dezénovým drážkám, které odvádějí větší množství vody.
 
Za hlavní přednost zimních pneumatik 88 % řidičů považuje jejich vynikající přilnavost v zatáčkách na mokré vozovce. Řada Winter Sport 5 SUV nabízí nejvyšší laterální přilnavost na kluzkém povrchu díky zkoseným příčným drážkám, rovnoběžných s hranami bloků, které se lépe rozevírají a zachycují na povrchu vozovky. Špičková příčná přilnavost na kluzkém povrchu je umožněna úhlovými středovými lamelami.
 
Obdobně 86 % automobilových nadšenců vyžaduje jako významnou přednost zimních pneumatik vynikající přilnavost na zasněžené vozovce. Řada Winter Sport 5 SUV poskytuje vynikající výkonnost na silnicích pokrytých sněhem díky optimalizovanému počtu a geometrii bloků běhounu, které zvyšují pevnost a rovnoměrné rozložení tlaku.
 
Optimalizovaná konstrukce pneumatiky se odráží ve snížení spotřeby pohonných hmot.
 
Výbava pro nejexkluzivnější automobily
Pneumatikami řady Dunlop Winter Sport se již vybavuje řada nejexkluzivnějších modelů i těch nejnáročnějších výrobců automobilů. Nyní jsou dostupné i pro provedení SUV.
  • Výkonné zimní pneumatiky Dunlop pro SUV
  • Výkonné zimní pneumatiky Dunlop pro SUV
  • Výkonné zimní pneumatiky Dunlop pro SUV