continental rozšiřuje závod v trutnově | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Continental rozšiřuje závod v Trutnově

Continental rozšiřuje závod v Trutnově

08.06.2018 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Continental rozšiřuje závod v Trutnově kvůli přísnějším emisním normám. V nové hale ročně vyrobí 8 milionů senzorů NOx ve výfukových plynech. Nová hala využívá prvky Průmyslu 4.0 a ve výrobě se uplatňuje pokročilá robotizace i automatizace.
Technologická společnost Continental v reakci na přísnější automobilové emisní předpisy rozšiřuje výrobu v trutnovském závodě. Z důvodu nutnosti navýšení výrobních i skladovacích kapacit slavnostně otevřela novou halu s užitnou plochou větší než 8000 m2. V nových prostorách je zavedena řada inteligentních prvků Průmyslu 4.0.
 
Klíčovou součástí nového objektu je osm linek specializovaných na produkci NOX senzorů doplněných o dvě SMT linky sloužící k výrobě tištěných spojů. Celková kapacita produkce nově zprovozněné části je 8 milionů součástek ročně, a to především díky implementaci prvků Průmyslu 4.0. Instalovány jsou moderní jednotky pro inteligentní sledování toku materiálu i řízení pohybu logistických vozidel. Zajímavostí je prediktivní údržba jednotlivých zařízení díky průběžnému sběru dat z jednotlivých technologií.
 
I přes velkou míru automatizace a robotizace bylo v rámci expanze vytvořeno 200 nových pracovních míst. Celkový počet tak bude 2000, čímž společnost Continental upevňuje svoji pozici mezi klíčovými zaměstnavateli regionu. Součástí objektu jsou také kanceláře, zasedací místnosti, nové tréninkové centrum a sociální zázemí se šatnami s podlahovým vytápěním. Moderní budova je díky důmyslnému systému vzduchotechniky a využití odpadního tepla energeticky úsporná. Pro nové i stávající zaměstnance budou kromě moderního pracovního a sociálního zázemí připraveny neformální i odpočinkové zóny, tréninkové centrum, fitness stroje, fotbalové hřiště a stolní tenis ve výrobních prostorách.
 
„V době nízké nezaměstnanosti je pro nás nábor zaměstnanců nelehkým úkolem a jejich spokojenost je pro nás zásadní. Naším cílem je zajistit, aby areál celého závodu nebyl pouze pracovním místem, ale také příjemným prostředím,“ říká Lukáš Rosůlek, ředitel závodu Continental Trutnov.