vylepšení pro škodu fabia rally2 evo | Aktuality | autoweek.cz

Vylepšení pro Škodu Fabia Rally2 evo

Vylepšení pro Škodu Fabia Rally2 evo

23.12.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Motorsport před sezónou 2021 zdokonaluje mnoha mistrovskými tituly ověnčený vůz Škoda Fabia Rally2 evo.
Zatímco hlavní koncernová značka Volkswagen nedávno zcela ukončila veškerou činnost v rámci motoristického sportu, Škoda Motorsport dále vylepšuje svůj mimořádně úspěšný soutěžní speciál Fabia Rally2 evo. Ještě před sezónou 2021 uvádí Škoda Motorsport mnoho technických vylepšení. Součástí tohoto souboru změn je nové mapování/časování přeplňovaného motoru o objemu 1,6 l, přepracovaný chladič stlačeného vzduchu a výfukové sběrné potrubí. Tyto změny nepřinášejí pouze celkové zlepšení charakteristiky motoru vozu Škoda Fabia Rally2 evo, ale také zvýšení jeho maximálního výkonu o 2 kW až na 214 kW.
 
Technická vylepšení, procházející doslova celým vozem, mají za cíl dále vylepšit jeho konkurenceschopnost na tratích celého světa. Významnou součástí úprav provedených na voze Škoda Fabia Rally2 evo je zlepšení spolehlivosti.  Nové komponenty budou pro zákazníky k dispozici od 4. ledna 2021, tedy s předstihem před začátkem úvodního podniku FIA Mistrovství světa v rallye, kterým bude Rallye Monte-Carlo (21.–24. ledna 2021).
 
K dispozici pro soutěže s vyšší průměrnou rychlostí je vhodnější dlouhá sada převodů, která maximální rychlost vozu posouvá ze 187 na 202 km/h. Zejména pro povrchy s nízkou přilnavostí byla připravena třetí sada diferenciálových ramp (48/70), kterou lze použít jak na šotolině, tak na asfaltu. Ještě lepší trakci a kontrolu nad vozem na všech typech povrchů zajistí nová specifikace tlumičů ZF pro asfalt i šotolinu. Škoda Motorsport současně nabízí možnost upgradu stávajících tlumičů na novou specifikaci.
 
Všechny změny pro rok 2021 budou pro zákazníky k dispozici jako standardní nebo volitelná výbava. Nové komponenty s homologací platnou od 1. ledna 2021 zlepšují celkovou výkonnost vozu, jeho ovladatelnost, spolehlivost a bezpečnost, a v neposlední řadě také prodlužují životnost některých dílů a posádkám přinášejí trochu komfortu navíc.
 
Šéf Škoda Motorsport Michal Hrabánek: „Další zdokonalení dílů v rámci upgradu pro rok 2021 jsou navržena s cílem, aby svým zákazníkům z celého světa přinášela úspěch. Tyto díly jsme intenzivně testovali s jezdci Janem Kopeckým, Oliverem Solbergem, Krisem Meekem, Pontusem Tidemandem, Andreasem Mikkelsenem a Emilem Lindholmem. Jsem přesvědčen, že změny pro rok 2021 přinesou našim zákazníkům ještě rychlejší a spolehlivější vozy Škoda Fabia Rally2 evo.“
 
Škoda Fabia Rally2 evo už si připsala více než 1255 vítězství ve své kategorii a své posádky přivezla 2948x na stupně vítězů. Škoda Motorsport svým zákazníkům již dodala 372 těchto vozů. Se soutěžním speciálem z české produkce se mezinárodních, regionálních i národních šampionátů účastní 132 týmů z 65 zemí, které do současnosti absolvovaly přibližně 8400 startů. Ve FIA Mistrovství světa 2020 vybojoval zákaznický tým Toksport WRT mistrovský titul v hodnocení výrobců/týmů v kategorii WRC2.