výměna s vedlejšími účinky | Aktuality | autoweek.cz

Výměna s vedlejšími účinky

Výměna s vedlejšími účinky

22.07.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Změna ve vedení společnosti Opel údajně zaskočila každého v Opelu, Stellantisu i Renaultu. Proč Uwe Hochgeschurtz vystřídal úspěšného šéfa Opelu Michaela Lohschellera?
Novým generálním ředitelem značky Opel se od 1. září stane Uwe Hochgeschurtz, donedávna generální ředitel Renaultu pro Německo, Rakousko a Švýcarsko. Uwe Hochgeschurtz vystřídá Michaela Lohschellera, který se rozhodl přijmout jinou nabídku mimo skupinu Stellantis. Hochgeschurtz tím učinil pozoruhodný kariérní skok a nyní se musí prokázat jako schopný kormidelník mnohem větší lodi než dosud řídil. Připojí se k nejvyššímu výkonnému týmu společnosti Stellantis a bude podřízen přímo generálnímu řediteli společnosti Stellantis Carlosu Tavaresovi.
 
Michael Lohscheller (52) překvapivě opouští Opel po čtyřech rušných letech, během nichž si za svou činnost vysloužil obrovský respekt. Vysoký gentleman německého automobilového průmyslu prokázal velký formát i tím, že se nechal vyfotografovat společně se svým nástupcem a se šéfem dozorčí rady Opelu Xavierem Chéreauem.
 
Bývalý manažer VW přišel do Opelu v roce 2012 a rychle vystoupal po kariérním žebříčku. Nejprve se stal finančním ředitelem a v roce 2017 nahradil odcházejícího šéfa Opelu Karla-Thomase Neumanna. Lohscheller přivedl značku Opel do skupiny PSA (nyní Stellantis) a nastoupil na pozici ve vedení skupiny v Paříži. Pod Lohschellerovým vedením se Opel po dvou desetiletích vrátil k ziskovosti.  V neuvěřitelně krátké době převedl vozy Opel na platformy PSA, uvedl elektrifikované modely, získal do Rüsselsheimu odpovědnost za vývoj vozidel s palivovými články pro celou skupinu a pro dosud jen v Evropě působící značku prosadil exportní strategii s plánovaným vstupem značky na čínský trh. Díky tomu může odcházející šéf Opelu požádat o ještě vyšší postavení u jiné automobilky. Kam ale směřuje zatím není neznámo.
 
Lohscheller v interním dopise zaměstnancům napsal, že toto rozhodnutí pro něj nebylo snadné, ale po pečlivém zvážení se rozhodl odejít. „Bylo mi ctí s vámi spolupracovat. Neopouštějte Opel, služte Opelu,“ napsal ve svém dopise a dodal, že věří, že Hochgeschurtz bude pokračovat v nastoupeném kurzu směrem do další fáze elektrifikace a exportní ofenzívy.
 
Uwe Hochgeschurtz (58) se narodil se v Kolíně nad Rýnem a svou kariéru v automobilovém průmyslu zahájil v roce 1990 ve Fordu. Poté v roce 2001 přešel do Volkswagenu a v roce 2004 k Renaultu. Od roku 2016 stál v čele dovozce pro německy mluvící země. Začátkem července překvapivě oznámil svou rezignaci v Renaultu. Hochgeschurtz vystudoval obchodní administrativu v Německu (ve Wuppertalu a Kolíně nad Rýnem), Velké Británii (v Birminghamu) a Francii (Paris Dauphine).

  • Výměna s vedlejšími účinky
  • Výměna s vedlejšími účinky
  • Výměna s vedlejšími účinky
  • Výměna s vedlejšími účinky