varroc v novém jičíně otevřel novou halu | Aktuality | autoweek.cz

Varroc v Novém Jičíně otevřel novou halu

Varroc v Novém Jičíně otevřel novou halu

22.05.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Varroc Lighting Systems za přítomnosti předsedy vlády Andreje Babiše slavnostně otevřela novou výrobní halu na výrobu zadních a mlhových světel. Hala splňuje nejvyšší standardy ve výrobní logistice, automatizaci a bezpečnosti.
Společnost Varroc Lighting Systems, vedoucí světový producent v oblasti inovativních systémů vnějšího osvětlení a elektroniky pro automobilový průmysl, za přítomnosti předsedy vlády Andreje Babiše v Moravskoslezském kraji slavnostně otevřela novou halu na výrobu zadních a mlhových světel. Hala o celkové rozloze 7200 m² má plánovanou roční výrobní kapacitou 1 milion kusů a splňuje nejvyšší standardy po stránce výrobní logistiky, automatizace a bezpečnosti.
 
Nové výrobní prostory, postavené v duchu zásad Průmyslu 4.0, jsou jedním z nejmodernějších specializovaných pracovišť nejen v regionu, ale v celé České republice. Hala M8 byla navržena tak, aby díky synergii automatizovaných výrobních linek a schopnostem zaměstnanců umožnila dosahovat nejvyšší úrovně efektivity a čistoty, a zároveň umožňovala flexibilitu a variabilitu výroby.
 
Díky využití posledních trendů v průmyslové architektuře se podařilo efektivně uspořádat vstřikovací lisy, pokovovací stroje, svařovací zařízení i navazující montážní linky. Největší novinkou v rámci organizace práce a logistiky je inteligentní kontrola výroby prostřednictvím tzv. Virtual Factory (virtuální továrna). Jedná se o originální systém vyvinutý ve společnosti Varroc, který urychluje proces odstraňování problémů tím, že umožňuje operátorům zavolat pomoc nadřízeného stisknutím jednoho tlačítka. To přispívá k posílení schopností obsluhovat linku rychleji a bez přerušení výroby.
 
„Vliv technologií v oblasti osvětlení rychle roste a my nyní vyvíjíme produkty s integrovanými senzory a kamerami pro autonomní vozidla. Narůstající komplexnost vyžaduje, aby naši inženýři a celý výrobní tým spolupracovali více než kdy dřív. Globální centrum excelence společnosti Varroc se sídlem v České republice nám spolu s našimi největšími výrobními závody dává jedinečnou příležitost rozvíjet špičkové technologie za konkurenceschopné ceny,“ říká viceprezident pro globální vývoj produktů společnosti Varroc Lighting Systems Todd Morgan.
 
„Nová výrobní hala podpoří naše transformační úsilí a my tak budeme schopni ještě lépe reagovat na požadavky našich zákazníků. Kombinace nejmodernějších technologií, uspořádání prostorů a logistického řetězce haly znamená vysokou flexibilitu pro nové zakázky a zvyšování schopnosti celé společnosti,“ uvedl viceprezident pro Evropské závody Kristijan Fiket.
 
„Nová hala poskytne při plné kapacitě výroby, kterou očekáváme dosáhnout v horizontu jednoho roku, přibližně 350 nových pracovních míst. Kromě pozic ve výrobě nabídneme současně pracovní uplatnění pro odborníky, kteří mají technické vzdělání nebo se chtějí dále rozvíjet ve své kariéře na technických pozicích s vyšší přidanou hodnotou,“ uvedla Zuzana Vitamvásová, European HR Director, Varroc Lighting Systems.
  • Varroc v Novém Jičíně otevřel novou halu
  • Varroc v Novém Jičíně otevřel novou halu
  • Varroc v Novém Jičíně otevřel novou halu
  • Varroc v Novém Jičíně otevřel novou halu
  • Varroc v Novém Jičíně otevřel novou halu