výrazné snížení cen dpf | Aktuality | autoweek.cz

Výrazné snížení cen DPF

Výrazné snížení cen DPF

22.09.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Porsche ČR pro všechny vozy značek Volkswagen, Volkswagen Užitkové vozy, Audi a Seat poháněné vznětovými motory výrazně snižuje ceny filtrů pevných částic (DPF). Snížení cen se týká DPF v kvalitě originálních dílů nebo Economy dílů.
Filtr pevných částic DPF (Diesel Particulate Filter) je důležitou součástí emisního systému vozidla. DPF zbavuje výfukové plyny pevných částic, které vznikají při nedokonalém spalování nafty. Pevné částice jsou považovány za karcinogenní, proto stanovují emisní normy přísné limity pro jejich obsah ve výfukových plynech vznětových motorů. Moderní vznětové motory splňují přísné limity pro obsah pevných částic díky filtrům pevných částic. Kvalitní filtry pevných částic pracují s vysokou účinností a nevyžadují žádnou specifickou údržbu.
 
Značky Volkswagen, Volkswagen Užitkové vozy, Audi a Seat nabízejí kvalitní filtry pevných částic pro osobní vozy se vznětovými motory všech roků výroby jako originální díly nebo cenově ještě výhodnější Economy díly, koncipované pro majitele vozidel starších 4 let. Zákazník s nimi získává záruku nejvyšší kvality, optimální funkčnosti a dlouhé životnosti. Výměna nefunkčního filtru je pro něj nyní cenově výhodnější. Z toho profituje nejen zákazník, ale i životní prostředí.
 
Filtr pevných částic DPF pro osobní vozy Volkswagen lze nyní pořídit za sníženou cenu. Zvýhodněná nabídka začíná již od 12 900 Kč včetně DPH. Za výše uvedenou cenu lze pořídit filtr pevných částic pro specifické verze modelů Polo, Golf, Golf Plus, Golf Cabriolet, Jetta, Scirocco, Eos, Touran, Tiguan, Passat a Passat CC. DPF pro vozy Touran s rokem výroby 2011 až 2015 vyjde na 16 990 Kč. O tisíc korun dražší je filtr pevných částic pro vozy Sharan, vyrobené v období let 2006 až 2010. Pro DPF, používaný v novějších modelech Golf (od roku 2013), Passat (od roku 2015), Tiguan a Touran (oba modely od roku 2016) a v některých starších verzích modelů Golf, Golf Plus, Jetta, Eos a Scirocco, byla stanovena cena 17 900 Kč. DPF pro vozy Touareg s rokem výroby 2011 a mladší stojí 30 990 Kč.
 
Volkswagen Užitkové vozy nabízí kvalitní filtry pevných částic pro model Caddy od 12 900 Kč. Majitelé pick-upů Amarok s rokem výroby 2010 až 2016 pořídí nový filtr DPF za 22 490 Kč. Zvýhodněná cena filtru pevných částic pro modelovou řadu Transporter byla stanovena na 27 490 Kč (verze vyráběné od roku 2016), resp. 36 990 Kč (verze vyráběné od roku 2012). DPF pro vozidla Crafter (2012 až 2016) stojí 42 490 Kč. Uvedené ceny jsou včetně daně z přidané hodnoty.
 
V rámci aktuální nabídky mohou zákazníci v autorizovaných servisech Audi pořídit filtr pevných částic pro Audi A1 od roku výroby 2011 za 16 900 Kč. Na 17 900 Kč vyjde po úpravě cen DPF pro vozy modelové řady A3 od roku výroby 2004 a TT od roku výroby 2015. Pro modelové řady Audi Q7, vyrobené od roku 2010 do roku 2015, platí nyní ceny začínající od 25 490 Kč. Originální filtry Audi jsou díky výhodným cenám vhodné i pro starší vozy. Všechny uvedené ceny zahrnují DPH.
 
Majitelé vozidel Seat se vznětovými motory, které čeká výměna filtru pevných částic (DPF), jej mohou nyní pořídit za ceny od 12 900 Kč vč. DPH pro specifické verze modelů Ibiza, Altea, Leon a Toledo. DPF pro modely Altea a Leon s rokem výroby 2011 až 2013 stojí 14 990 Kč. Cena filtru pevných částic pro vozy Alhambra, vyrobené v letech 2006 až 2010, byla snížena na 15 990 Kč. Pro různé verze modelů Ibiza, Cordoba, Toledo, Leon a Altea se filtry pevných částic prodávají za 16 900 Kč, resp. 17 900 Kč. Výhodnější jsou také ceny nových DPF pro vozy Alhambra z let 2011 až 2015 (nově 34 490 Kč) a specifické varianty modelů Altea a Leon (36 990 Kč). Všechny ceny jsou vč. DPH.
 
Jan Špinar, vedoucí divize After Sales společnosti Porsche Česká republika, tento krok vysvětluje:
„Snížení cen originálních a Economy filtrů pevných částic se vznětovým motorem je konkrétním projevem našeho zájmu o maximální ochranu životního prostředí. Praxe ukazuje, že mnozí čeští motoristé provozují vozidla, jejichž filtr pevných částic je nefunkční či dokonce demontovaný. Oba přístupy jsou nejen v rozporu s legislativními pravidly pro provoz motorových vozidel na pozemních komunikacích, ale také znamenají vyšší míru znečišťování životního prostředí v České republice.
Montáž nekvalitního filtru pevných částic negativně ovlivňuje činnost vznětového motoru i čistotu emisí, provoz vozidla bez této důležité součásti systému pro dodatečné čištění výfukových plynů vznětových motorů je dokonce v rozporu s legislativou.
Z hlediska ochrany životního prostředí je ideální, když se zákazník rozhodne při výměně filtru pevných částic u svého vozidla pro originální díl nebo Economy díl, protože pak je zaručena stoprocentní funkčnost emisního systému a maximální čistota výfukových plynů. Výměna filtru pevných částic u vznětových motorů je nyní díky naší zvýhodněné nabídce dostupná pro mnohem širší okruh zákazníků.
Jsme přesvědčeni, že váhavým zákazníkům, pro které hraje otázka ceny velkou roli, pomůže nyní při rozhodování naše aktuální významné snížení cen DPF pro všechny vozy. Tímto krokem chceme přispět k potřebnému zlepšování technického stavu vozového parku v České republice, s nímž úzce souvisí také ochrana životního prostředí.“