výroba infiniti v evropě | Aktuality | autoweek.cz

Výroba Infiniti v Evropě

Výroba Infiniti v Evropě

09.09.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Výroba Infiniti v Evropě nabírá konkrétní rozměry. Výrobní závod v britském Sunderlandu totiž čeká významné rozšíření na rekordní kapacitu.

Nová výrobní plocha určená k produkci historicky prvních vozů Infiniti v Evropě bude čítat 25 000 m2 a bude zahrnovat karosárnu a dokončovací montážní linku.

Rozšíření továrny je součástí již dříve avizované investice Infiniti ve výší 250 milionů liber, která vytvoří vice než 1000 nových pracovních míst v oblasti automobilového průmyslu ve Velké Británii.

Stavební práce ve výrobním závodě v Sunderlandu by měly být zahájeny v rámci několika následujících týdnů. Poslední fáze rozšíření továrny v Sunderlandu bude započata poté, co v roce 2012 potvrdila svojí pozici největšího výrobního podniku všech dob ve Velké Británii, když její výroba překročila 500 000 vozů. Výroba bude zahájena v roce 2015 a Infiniti se tak stane první značkou nových vozů, které byly v tomto měřítku vyráběny ve Velké Británii za posledních 23 let.

Továrna společnosti Nissan v britském Sunderlandu byla vybrána pro výrobu nového modelu Infiniti z důvodu její vysoké produktivity a kvality práce, které dosahuje už řadu let. Nový model tak bude splňovat nejvyšší standardy značky Infiniti pro prémiový trh.

Koncept kompaktního vozu Q30, který bude odhalen příští týden na autosalonu ve Frankfurtu, naznačí design budoucích modelů Infiniti vyráběných v Evropě a současně potvrdí nový krok v expanzi značky Infiniti do nových segmentů prémiových vozů.

Tým designérů společnosti Infiniti pod vedením Alfonsa Albaisy, výkonného ředitele pro design, vytvořil styl, který se záměrně vyhýbá zařazení - není to ani coupé, ani hatchback, ani crossover, ale kombinace všech tří typů karoserie. Je určen pro mladší zákazníky, kteří hledají alternativu k tradičním exkluzivním kompaktním vozům. Společnost Infiniti je přesvědčena, že tato kombinace najde u těchto zákazníků odezvu.