výroba nového nissanu micra začala | Aktuality | autoweek.cz

Výroba nového Nissanu Micra začala

Výroba nového Nissanu Micra začala

03.02.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Po sedmileté pauze se výroba modelu Micra vrací do Evropy. Z linky závodu ve francouzském městě Flins už sjíždějí první vozy Micra páté generace.
Výroba nové generace Nissanu Micra začala. První vozy už sjely z výrobní linky. První dodávky vozů prodejcům Nissan i zákazníkům se na hlavních evropských trzích rozeběhnou v půli února. Prodej v České republice začne v dubnu 2017.
 
Micra se v Evropě začala poprvé prodávat v roce 1983. Pátá generace vrací Micru do populárního evropského segmentu malých hatchbacků. Vůz je postaven na upravené verzi platformy Nissan V-platform.
 
Nový Nissan Micra se vyrábí ve francouzském městě Flins v závodě, který provozuje alianční partner Nissanu automobilka Renault. Nová Micra je prvním osobním Nissanem, který se vyrábí v evropském závodě společnosti Renault. Výroba Micry se tak po sedmileté pauze vrací na evropskou půdu blíž k  hlavním zákazníkům.
 
Závod Flins západně od Paříže má s výrobou hatchbacků pro evropský trh rozsáhlé zkušenosti. Byl otevřen už v roce 1952, jde tak o nejdéle fungující závod, ve kterém Renault Group vyrábí automobily. V současné době se zde vyrábí modelová řada Renault Clio a nejprodávanější elektromobil v Evropě Renault Zoe.
 
Výroba napříč značkami kromě synergických efektů maximalizuje výhody systému Alliance Production Way, který mají společnosti Renault i Nissan společný, a který slouží k řízení výroby i ostatních procesů na pracovišti. Tento systém umožňuje nejen lépe využívat výrobní kapacitu závodů, ale je díky němu také možné porovnávat postupy a zkušenosti obou automobilek a zajistit tak soustavné dosahování nejvyšších standardů kvality výroby.
 
Nová Micra se zásadně odlišuje od modelu Note, po němž přichází, i od trojice velmi úspěšných malých hatchbacků vyráběných od uvedení modelu na trh před 34 lety. Nová Micra je delší, širší a nižší než dřív. Byla navržena a zkonstruována především na základě požadavků evropských zákazníků.
 
Pro novou Micru budou k dispozici tři motory – dva zážehové a jeden vznětový.
  
Nový Nissan Micra je špičkou i v oblasti technologií. Nabídne totiž mnoho prvků, které jsou novinkou pro celý segment. Mezi ně patří například inteligentní upozornění na vybočení z jízdního pruhu - bezpečnostní systém, který dokáže Micru v případě potřeby citlivými korekcemi vrátit do správného směru jízdy. Unikátní audiosystém BOSE Personal má obsahuje reproduktory zabudované do hlavové opěrky řidiče.
 
Nová Micra přichází i s nabídkou mnoha prvků určených k personalizaci vozu, s jejichž pomocí lze dotvářet exteriér i interiér.