výroba superbu zamíří do bratislavy | Aktuality | autoweek.cz

Výroba Superbu zamíří do Bratislavy

Výroba Superbu zamíří do Bratislavy

14.11.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Přesunem výroby příští generace Superbu z Kvasin do Bratislavy v roce 2023 uvolní v České republice výrobní kapacity potřebné pro růstový plán společnosti Škoda Auto. Do Mladé Boleslavi přejde vývoj nové generace Passatu a odpovědnost za růstové trhy v Rusku a severní Africe.
Přesunem výroby příští generace modelu Superb ze závodu v Kvasinách na Slovensko do Bratislavy společnost Škoda Auto od roku 2023 získá v České republice dodatečné výrobní kapacity potřebné pro růstový plán značky. Přesun vychází z tzv. plánování vytíženosti závodů na úrovni koncernu.
 
Vedle přesunu výroby modelu Superb do Bratislavy bylo také stanoveno, že výroba vysoce ziskového SUV Škoda Kodiaq a jejího následníka zůstane v dlouhodobém výhledu v Kvasinách.
 
Škoda Auto navíc kromě vývoje další generace modelu Superb převzala nad rámec značky také vývoj nové generace vozů střední třídy náležejících do skupiny objemových značek koncernu Volkswagen, tedy modelu Passat a z něho odvozených variant.
 
V Kvasinách vyrábí vedle modelu Superb a jeho plug-in hybridní verze Superb iV také SUV Škoda Kodiaq a Karoq a vozy Seat/Cupra Ateca. Společnost Škoda Auto již delší dobu hledá dodatečné výrobní kapacity. Proto byla nedávno část výrobu modelu Karoq přesunuta do Bratislavy. Kapacity, které se přesunem výroby Superbu do Bratislavy v Kvasinách uvolní umožní zvýšit výrobu SUV, po nichž je velká poptávka, a navíc umožní v Kvasinách vyrábět další model značky Škoda. Rozšířením výrobních kapacit se pro tyto modely zkrátí dodací lhůty.
 
Koncern Volkswagen navíc pověřil českou automobilku řízením aktivit koncernu na důležitých růstových trzích. Po Indii Škoda Auto převezme odpovědnost také za Rusko a region severní Afriky.
 
Předseda představenstva Škoda Auto Thomas Schäfer vysvětluje: „Vítáme rozhodnutí týkající se plánování vytíženosti koncernových závodů. Ve společnosti Škoda Auto získáme v České republice dodatečné kapacity, které jsou naléhavě potřebné pro náš růstový plán. Tím vytvoříme podmínky pro další expanzi naší značky při současném zachování vysoké ziskovosti. Považuji za důležitý signál, že značka Škoda v koncernu Volkswagen zároveň převezme ještě větší odpovědnost. Vedle regionu Indie budeme v budoucnu řídit také růstové trhy v Rusku a v regionu severní Afriky. Skutečnost, že vedení koncernu nám svěřilo tyto úkoly, zdůrazňuje velkou důvěru ve schopnosti zaměstnanců společnosti Škoda Auto.“