první celkové snímky fabie - výroba ve škoda auto běží na plné obrátky | Aktuality | autoweek.cz

První celkové snímky Fabie - výroba ve Škoda Auto běží na plné obrátky

První celkové snímky Fabie - výroba ve Škoda Auto běží na plné obrátky

19.08.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Auto po celozávodní dovolené začala opět naplno vyrábět. Výrobní zařízení pro nový model Škoda Fabia v Mladé Boleslavi jsou připravena. Nová Fabia se začne vyrábět koncem srpna.

Po dvoutýdenní celozávodní dovolené běží výroba ve všech třech českých výrobních lokalitách společnosti Škoda Auto opět na plné obrátky. Kromě nezbytných modernizačních prací byla výrobní pauza využita hlavně k přípravě výroby nové generace modelu Fabia v Mladé Boleslavi. Od konce srpna začne nový malý vůz sjíždět z výrobních pásů v hlavním závodě Škoda Auto. S novou generací modelu Škoda Fabia bude automobilka již za několik málo týdnů pokračovat v největší modelové ofenzivě v historii firmy.

 

„Pro novou Fabii platí víc než kdy dřív: malý vůz, velká technika. Odpovídajícím způsobem jsme především rozšířili a technicky vybavili důležité úseky v montážní hale M1 v Mladé Boleslavi,“ říká vedoucí výroby vozů Marek Jancák.

 

Pro výrobu modelu Fabia vzniklo nové, vysoce moderní zařízení na konfiguraci nových asistenčních systémů. Také lakovna byla v některých svých částech modernizována. Během celozávodní dovolené bylo jen v Mladé Boleslavi do prací zapojeno celkem 40 firem specializovaných na výrobní technologie. Těžištěm opatření byla dále integrace nových motorů pro model Fabia do výrobních procesů.

 

Také na druhé montážní lince v hlavním závodě Škoda Auto proběhla optimalizační opatření. V hale M13 Škoda vyrábí modely řad Octavia a Rapid. Mimo jiné zde byla rozšířena kapacita výroby v oblasti asistenčních systémů vozidel.

 

Výrazně kupředu pokročily také práce v závodech Škoda Auto Kvasiny a Vrchlabí. V Kvasinách momentálně vzniká nová svařovna. Její dokončení a s tím spojená opatření v oblasti infrastruktury patří k nejvyšším prioritám společnosti Škoda Auto. Závod Vrchlabí využil dobu prázdnin hlavně na údržbové práce na výrobě převodovek DQ 200.

 

Celkově realizovala Škoda Auto během celozávodní dovolené ve všech třech českých závodech (Mladá Boleslav, Kvasiny a Vrchlabí) přibližně 100 jednotlivých projektů, podílelo se na nich asi 90 firem.

  • První celkové snímky Fabie - výroba ve Škoda Auto běží na plné obrátky
  • První celkové snímky Fabie - výroba ve Škoda Auto běží na plné obrátky