vyrobena miliontá škoda octavia 3. generace | Aktuality | autoweek.cz

Vyrobena miliontá Škoda Octavia 3. generace

Vyrobena miliontá Škoda Octavia 3. generace

29.03.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Od roku 1996 bylo vyrobeno celkem 5 milionů vozů řady Škoda Octavia, včetně jednoho milionu vozů Škoda Octavia třetí generace. Zákazníkům na celém světě bylo v roce 2015 dodáno celkem 432 300 vozů Škoda Octavia. V Evropě byla Octavia 10. a celosvětově 24. nejprodávanějším autem.
Škoda Auto vyrobila miliontý vůz Škoda Octavia třetí generace. Jubilejní automobil sjel z linky v hlavním výrobním závodě společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Od uvedení modelu v roce 1996 vyrobila česká automobilka celkem pět milionů vozů řady Octavia.
 
​Octavia je vůbec nejúspěšnější model značky Škoda. Z linky v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi sjel jubilejní vůz Octavia Scout v barvě bílá Moon. Jeden milion vozů řady Škoda Octavia třetí generace podtrhuje úspěch modelu na trhu. Je největší, nejpraktičtější, nejbezpečnější a nejkomfortnější Octavií všech dob. Více než kterýkoli jiný model značky Škoda symbolizuje Octavia vzestup značky v minulých dvou desetiletích. Od roku 1996 bylo vyrobeno celkem pět milionů vozů řady Škoda Octavia.
 
Třetí generace modelu Octavia byla na trh uvedena v roce 2013. Většinu z vozů řady Octavia vyrábí Škoda Auto ve svém hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. Vedle České republiky sjíždí Škoda Octavia i z výrobních linek v Číně, Rusku, Indii a Kazachstánu. Důležitou roli pro model Octavia i značku Škoda hraje největší samostatný trh Čína, na nějž byla aktuální Octavia uvedena v květnu 2014. Od té doby se tento vůz vyrábí v závodě společnosti SAIC Volkswagen v Ning-po.
 
Jen v roce 2015 bylo na celém světě dodáno zákazníkům 432 300 vozů modelové řady Octavia, to bylo o 11 % více než v předchozím roce a podle přehledu focus2move tak byla 24. nejprodávanějším autem na světě. S 218 095 dodanými vozy byla podle JATO Dynamics 10. nejprodávanějším autem v Evropě.
 
Za první dva měsíce letošního roku dodala Škoda svým zákazníkům 70 500 vozů řady Octavia.