výstava fascinující sportovní vozy porsche | Aktuality | autoweek.cz

Výstava Fascinující sportovní vozy Porsche

Výstava Fascinující sportovní vozy Porsche

31.03.2016 | | Aktuality

Společnost Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG, Stuttgart v Berlíně otevřela speciální výstavu Fascinující sportovní vozy − The Future of Performance. Až do 12. června zde bude probíhat premiéra nového modelu Porsche 718 Boxster.
Expozice Fascinující sportovní vozy − The Future of Performance byla otevřena v centru německé metropole v moderním výstavním fóru DRIVE. Volkswagen Group Forum na rohu bulváru Unter den Linden a Friedrichstrasse. Centrum DRIVE. Volkswagen Group Forum slouží v Berlíně jako komunikační platforma pro Volkswagen Group.
 
Mezi sedmi vystavenými automobily, které fascinovaly v minulosti stejně jako v současnosti, je poprvé k vidění i nový model 718 Boxster, slavící tímto netradičním způsobem premiéru na německé domácí půdě.
 
„Je to poprvé, kdy dáváme automobilovým nadšencům v německém hlavním městě takovou možnost seznámit se s naší značkou. Návštěvníci se navíc mohou s naší vizí The Future of Performance seznámit interaktivně,“ řekl Achim Stejskal, vedoucí stuttgartského Muzea Porsche.
 
Na začátku expozice je návštěvník přivítán modelem 550 Spyder. Porsche tímto vozem připomíná své začátky v motorsportu. Otevřený sportovní vůz s motorem uprostřed si získal renomé v 50. letech díky úspěchům na závodních tratích. Naproti tomuto automobilu se nachází 918 Spyder, který naopak ukazuje, jaké geny budou formovat sportovní auta budoucnosti.
 
Premiéru zde má zcela nový model 718 Boxster s motorem uprostřed, a to přesně po dvaceti letech od premiéry prvního vozu nesoucího název Boxster. Novinka navazuje na tradici čtyřválcových motorů s protilehlými válci typu boxer, které v původním typu 718 vyhrály mnohé závody v 50. a 60. letech, mimo jiné i legendární Targa Florio. Základem současného dvoumístného otevřeného vozu je nově vyvinutý čtyřválcový motor typu boxer s přeplňováním. Vůz 718 Boxster vystavený v galerii DRIVE má z objemu 2,0 l výkon 220 kW (300 k). Před uvedením na evropské trhy, které proběhne 30. dubna, má německou premiéru v Berlíně.
 
Od roku 1963 uvedlo Porsche na trh již sedm generací své řady 911. V Berlíně jsou vystaveny nejnovější varianty 911 Carrera Coupé a 911 Carrera Cabriolet (991 II. generace) poháněné přeplňovaným motorem s dvěma turbodmychadly. Na výstavě ale nechybí ani výjimečná vrcholná sportovní verze Porsche 911 GT3 RS, která smazává rozdíl mezi sportovním a závodním autem.
 
Fanoušci motorsportu si v Berlíně také přijdou na své. Čeká na ně závodní Porsche 919 Hybrid, které v sezoně 2015 dominovalo sérii FIA WEC. Druhý rok po návratu značky do kategorie prototypů Le Mans LMP1 získaly tyto vozy tři nejdůležitější trofeje: pohár konstruktérů, titul pro nejlepšího jezdce a vítězství v Le Mans. V Berlíně je k vidění vítězný vůz, s nímž tovární posádka Porsche ve složení Earl Bamber, Nico Hülkenberg a Nick Tandy dojela vloni v Le Mans na prvním místě.
 
Těchto sedm automobilů v expozici Fascination Sports Cars doplňují technické modely a interaktivní ukázky. Například princip Porsche E-Performance zobrazují hologramy ve trojrozměrném zobrazení. Unikátní animace ve 3D připomínají důležité milníky: vozy Panamera S E-Hybrid, 918 Spyder a studii Mission E.
 
Návštěvníci si také mohou v Connectivity Corner, tedy speciálním odděleném koutku konektivity, sami vyzkoušet novou aplikaci Porsche Connect v modelu 718 Boxster. Na unikátním stole Inspiration Table lze konfigurovat vozy a dozvědět se více o budoucích technologiích této značky. Na zájemce čeká rovněž model motoru současné 911 Turbo S.
 
Na konci výstavy na fanoušky čeká model 911 Cabriolet, aby si v něm pořídili fotografii na památku.
 
Pro nejnáročnější příznivce, kteří chtějí mít zážitek s vozy Porsche ještě intenzivnější, je připravena k zapůjčení flotila současných modelů. Program Porsche Drive nabízí zájemcům možnost objevovat hlavní město Německa v autě podle vlastního výběru, například v Porsche 911, Boxsteru nebo Caymanu. Nechat se fascinovat vozy Porsche mohou řidiči tak dlouho, jak si přejí - od hodiny až po týden. Zápůjčky, vyzvednutí i vrácení automobilů probíhá přímo v galerii DRIVE. Volkswagen Group Forum v centru metropole.
 
Expozice vozů Porsche se navíc stane součástí akce Nachtschicht - Berlin Design Night, která se uskuteční 3. června. V galerii DRIVE budou svoji kreativní práci prezentovat designéři značky Porsche.
  • Výstava Fascinující sportovní vozy Porsche
  • Výstava Fascinující sportovní vozy Porsche
  • Výstava Fascinující sportovní vozy Porsche
  • Výstava Fascinující sportovní vozy Porsche
  • Výstava Fascinující sportovní vozy Porsche
  • Výstava Fascinující sportovní vozy Porsche
  • Výstava Fascinující sportovní vozy Porsche