výstavní novinky subaru | Aktuality | autoweek.cz

Výstavní novinky Subaru

Výstavní novinky Subaru

02.11.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na autosalonu v Tokiu představí Subaru prototyp Levorg a dva koncepty Cross Sport Design a Subaru Crossover 7.

Koncern Fuji Heavy Industries (FHI), výrobce automobilů Subaru, oznámil své exponáty pro 43. ročník tokijského autosalonu. Hlavním tématem prezentace Subaru bude ústřední slogan Confidence in Motion - Jistota v pohybu, reflektující filozofii značky.

Subaru představí svoji vizi radosti z jízdy s pocitem bezpečí, kterou tyto vozy tradičně nabízejí.

V Tokiu představí Subaru ve světové premiéře prototyp nového sportovního vozu Levorg. Prototyp Levorg nabízí to nejlepší z jízdního chování, bezpečnosti a hospodárnosti, zde ve spojení s praktičností auta určeného k překonávání dlouhých vzdáleností. Jde o zcela nový typ sportovního cestovního vozu se zaměřením na japonský trh. Označení Levorg je kombinací anglických slov Legacy, Revolution a Touring. Tento vůz ohlašuje novou epochu pokrokových cestovních vozů.

Levorg využívá ty nepropracovanější technická řešení. Nově vyvinutý přeplňovaný motor 1,6 l DIT s protiběžnými písty a přímým vstřikováním paliva slibuje příkladné potěšení z jízdy i mimořádně hospodárný provoz. Prototyp je vybaven systémem EyeSight nové generace s řadou nových bezpečnostních funkcí a nově představovaným systémem na podporu řízení. Vývoj vozu probíhá tak, aby v roce 2014 mohl být představen v sériové podobě.

Subaru Cross Sport Design Concept spojuje sport a užitné vlastnosti. Koncept se vyznačuje kompaktní karoserií s celkovou délkou 4300 mm, pohodlným interiérem a velkorysým prostorem pro zavazadla. Subaru Cross Sport Design Concept zhmotňuje představy Subaru o budoucích trendech v kategorii městských vozů SUV.

Sedmimístný crossover Subaru Crossover 7 Concept se vyznačuje kultivovaným městským vzhledem, nicméně jeho exteriér současně naznačuje schopnosti vypořádat se i s nezpevněnými cestami. Vůz s délkou 4780 pohání plochý motor 2,5 l s protiběžnými písty přes převodovku s plynulou změnou převodového poměru Lineartronic. Stálý pohon všech kol Symmetrical AWD.