výstavní premiéra škody scala | Aktuality | autoweek.cz

Výstavní premiéra Škody Scala

Výstavní premiéra Škody Scala

12.01.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na tradičním lednovém autosalonu ve Vídni Škoda Auto překvapivě poprvé veřejnosti představuje nový model Scala. Neméně překvapující je, že v rozsáhlé expozici není hlavní atrakcí.
Autosalon ve Vídni uvádí mnoho nových modelů 40 značek, včetně premiér Toyoty Corolla a Volkswagenu T-Cross, ale také hodně konceptů (například elektrický Volkswagen I.D. Buzz) a nechybí ani dnes už nezbytná přehlídka elektromobilů a dráha pro testování offroadů. Poprvé se na autosalonu představily značky Alpine, Cupra, Dodge a Ram a čínská ZhiDou, patřící do koncernu Geely jako Volvo, která současně uvádí i svou carsharingovou službu s městskými minielektromobily D2S.
 
Škoda Auto zde uvádí na rakouský trh hned tři důležité novinky: Karoq Scout, Karoq Sportline a Kodiaq RS. Kromě zástupců všech modelových řad jsou zde k vidění i atraktivní koncepty Vision E a Vision RS. Nechybí zde ale i úplná novinka - model Scala poprvé představovaný veřejnosti po nedávné světové premiéře v Tel Avivu. Na rozdíl od ostatních modelů, Scala zde nenabízí možnost vstupu do interiéru.