vzdělávací a prezentační středisko interaction | Aktuality | autoweek.cz

Vzdělávací a prezentační středisko Interaction

Vzdělávací a prezentační středisko Interaction

07.12.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Interaction slavnostně otevřela a uvedla do provozu nové Vzdělávací a prezentační středisko v Nupakách. Interaction tím potvrzuje, že se i nadále bude věnovat technickému vzdělávání, což dlouhodobě a systematicky dělá.
Společnost Interaction, výhradní distributor lakovacích materiálů značky Spies Hecker, rozšiřuje své portfolio a nabízí komplexní řešení v oblasti karosářských oprav. Nové Vzdělávací a prezentační středisko, které se nachází na adrese sídla společnosti v Nupakách u Prahy, si při příležitosti slavnostního otevření nenechali ujít zástupci leasingových společností, importérů a pojišťoven. Setkali se při této příležitosti jak s majitelem společnosti Jiřím Navrátilem a jejím generálním ředitelem Martinem Písaříkem.
 
Všichni si prohlíželi nové technologie určené pro opravy karosářských poškození. Vzdělávací a prezentační středisko je pomyslnou čarou rozděleno na dvě části. Tou první je část určená pro školení, ukázky a teoretickou část. Tou druhou částí je plně vybavené zázemí pro praktické ukázky.
 
Společnost Interaction působí na českém trhu od roku 1994. Od té doby je i výhradním distributorem produktů společnosti Spies Hecker. Školicí střediska sice už má v Kosmonosech, Brně a Libuši, ale ta dávno kapacitně nestačí. S otevřením nového centra se počítalo už při budování nového ústředí společnosti v Nupakách. Nové Vzdělávací a prezentační středisko bylo vybudováno vlastními prostředky bez jakýchkoliv dotací. Jeho hlavním, ale nikoliv jediným zaměřením je orientace na karosárny. V multifunkčním středisku si to, co je zajímá, najdou všichni, kteří působí v oblasti autoopravárenství, ale také pojišťovny nebo obchodníci s ojetými vozidly.
 
Vybavení Interaction nabízí k prohlédnutí po telefonické domluvě. Zde jsou ty nejdůležitější prvky vybavení, které zde najdete:
 
Wieländer+Schill - kompletní vybavení karosáren
- InvertaPuls IP6 - 2 ACT - svářečka se dvěma hořáky pro MIG/MAG sváření, s možností sváření oceli, hliníku, nerezu a pájení bronzem, vybavená i o sestavu pro TIG svařování.
- InvertaSpot GTinclusive automatic  - automatická odporová svářečka (bodovačka), automaticky detekuje a měří parametry plechu. Tlaky a časy jsou optimálně automaticky regulovány a kontrolovány. Bez nutnosti manuálního nastavování a ladění.
- Sušící zařízení Flexitherm - zařízení pro sušení tmelů a lepidel, zejména vhodné pro sušení při studeném cínování.
 
Telwin
Interaction, jako výhradní dovozce této italské značky svářecí techniky, má v nabídce svářečky pro různé aplikace, MIG/MAG , bodovačky, indukce, spotovací stanice.
    
Kemper
Odsávací zařízení pro filtrování pevných částic vzniklých při svařování Profi Master splňuje přísné normy pro ochranu zdraví při svařování.
 
Facom
Špičkové ruční nářadí francouzského výrobce, které pro svou výjimečnou kvalitu může nabídnout našim zákazníkům dokonce i doživotní záruku!
Prohlédnout si je možné pětimodulový dílenský vozík JET+5 plně vybavený pro potřeby servisu i karosárny.
 
Nářadí
Německý výrobce pneumatického nářadí Rodcraft je pro svou kvalitu používán v mnoha karosárnách. Zde jsou k vidění různé typy přímých brusek, pilníků, vrtaček a dalšího vybavení pro potřeby moderní karosárny.
 
Elektrické nářadí je v našem Vzdělávacím a prezentačním středisku zastoupeno firmami DeWalt a Festool, které jsou také pro svou kvalitu vyhledávány profesionály.
 
K dispozici jsou i ukázky aplikací lepení a těsnění spojů od firem Teroson a 3M.
 
Vybavení pro lakovny
- odsávaný stul pro míchání barev B-Tec Painty-04
- myčka pistolí B-Tec D-800
- kompaktní lakovací kabina Tetris 3,5 m × 3,5 m
- různé druhy lakýrnických stojanů od firmy Carsystem a B-Tec
- sušička test karet B-Tec ST-01
- stříkací pistole od firmy SATA, různé druhy podle potřeby aplikovaného materiálu např. SATAjet 5000 v provedení HVLP a RP nebo postole miniJet 4400.
 
  • Vzdělávací a prezentační středisko Interaction
  • Vzdělávací a prezentační středisko Interaction
  • Vzdělávací a prezentační středisko Interaction
  • Vzdělávací a prezentační středisko Interaction
  • Vzdělávací a prezentační středisko Interaction