walter da silva bude pracovat pro číňany | Aktuality | autoweek.cz

Walter da Silva bude pracovat pro Číňany

Walter da Silva bude pracovat pro Číňany

20.06.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Bývalý šéfdesignér Volkswagen Group a před tím Alfy Romeo Walter de Silva se stal šéfem designu německé společnosti EDAG Group a bude zde navrhovat elektromobily pro její čínské partnery.
Walter de Silva nastoupil do společnosti EDAG Group s odpovědností za oddělení vývoje, designu a marketingové strategie. V rámci svého prvního projektu bude mít za úkol nevrhnout design řady elektromobilů pro velkou čínskou společnost. EDAG ale zatím tuto čínskou společnost nespecifikoval. Zákazníkem společnosti EDAG ale je čínská automobilka ArcFox, specializovaná na výrobu elektromobilů, a to včetně vysocevýkonných supersportů, která patří do významné skupiny BAIC Group (Beijing Automotive Industry Corporation).
 
De Silva bude řídit studia EDAG v Barceloně, kde pracuje 560 konstruktérů, vývojářů, techniků a stylistů. De Silva by zde podle španělské šéfky EDAG Group Barbary Kerstenové měl navrhnout nové koncepty, které mají změnit automobilový průmysl.
 
De Silva opustil VW Group v listopadu 2015 ve věku 64 let. V roce 1999 nastoupil u Seatu po odchodu z Fiat Group, kde navrhoval vozy značek Fiat a Alfa Romeo (jeho návrh Alfy Romeo 156 jej zařadil mezi nejvěhlasnější designéry). V roce 2002 se stal šéfdesignérem Audi a od roku 2007 dohlížel na designový jazyk celé VW Group. De Silvu k VW Group přivedl Ferdinand Piech. U Audi se osobně hodně sblížil s Martinem Winterkornem, který jej v roce 2007 po svém přechodu od Audi do vedení koncernu VW vzal sebou do Wolfsburgu. Krátce po Winterkornově rezignaci v důsledku Dieselgate skončil i De Silva.
 
(Na fotografii zleva Walter De Silva, Barbara Kerstenová (EDAG Spanien) a Jaime Lozoya (EDAG Spanien)