wayne brannon odchází | Aktuality | autoweek.cz

Wayne Brannon odchází

Wayne Brannon odchází

02.12.2011 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Susan Dochertyová se stane novou presidentkou a výkonnou ředitelkou Chevrolet Europe. Wayne Brannon odchází z GM do důchodu.

Presidentkou a výkonnou ředitelkou Chevrolet Europe byla s účinností od 1. ledna 2012 jmenována Susan Dochertyová. Ve funkci vystřídá Wayne Brannona, který se po 38 letech práce v General Motors rozhodl odejít do důchodu. Na informaci o jejím jmenování Dochertyové je zajímavé, že se v ní uvádí nejen dohled nad rozvojem značky Chevrolet, ale též Cadillac v západní a střední Evropě.

Wayne Brannon (56) přišel do GM v roce 1973. Jeho příběh je tak trochu vzorovou ukázkou toho, čemu se říká americký sen. Začínal jako dělník v automobilce Cadillac. S podporou GM vystudoval střední a vysokou školu. Pracoval na různých pozicích v oblasti prodeje, marketingu a plánování značky Cadillac. V roce 1992 se stal ředitelem GM pro prodej a marketing v Africe. Později vedl různé prodejní a marketingové aktivity v Africe, na Středním východě a Jižní Americe. Od začátku roku 2006 stál v čele značky Chevrolet v Evropě.

Pod Brannonovým vedením Chevrolet za pět let zdvojnásobil prodej v Evropě. Ale nešlo jen o objem prodeje. Jeho velkou zásluhou bylo vybudování povědomí o značce Chevrolet mezi evropskými zákazníky a její přijetí jako přitažlivé alternativy k evropským vozům. V loňském roce za to Wayne Brannon získal i ocenění ManBest 2010 v rámci ankety AutoBest.

"Je pro mne ctí být členem týmu, který přivedl Chevrolet zpět do Evropy," říká Brannon. "Rok 2011 byl výjimečný. Nedovedu si představit lepší způsob završení mojí 38leté kariéry, než oslavou století značky, kterou miluji."

U Wayne Brannona si nemohu odpustit osobní poznámku. Byl jedním z nejsympatičtějších šéfů automobilek s nimiž jsem se kdy setkal. Každé setkání s ním mi přineslo nejen mnoho profesně zajímavých informací. Vždy jsme si měli co říci i o úplně běžných věcech ze života. Wayne je nikoliv nekritickým, ale naprosto zaníceným fanouškem značky, kterou zastupoval. V jeho případě bylo vždy poznat, že láska k Chevroletu je mnohem více, než jen vztah k zaměstnavateli. Nikdy se také netajil tím, jak začínal a vždy zdůrazňoval, že za vše vděčí GM.

Původem Kanaďanka Susan Dochertyová (49) pracovala od května 2010 jako vicepresidentka GM pro mezinárodní operace, marketing a poprodejní služby. Před tím byla vicepresidentkou GM pro marketing v USA. Vystřídala rovněž pozice vicepresidentky GM pro prodej, služby a marketing v USA, generální ředitelky značky Hummer a značek Buick-Pontiac-GMC, marketingové ředitelky GM Europe se sídlem v Rüsselsheimu a manažerky pro mezinárodní marketing a komunikaci v Curychu.

Chevrolet Europe v roce 2010 představoval 11,3 % celkového objemu prodeje značky ve světě.