x-adventure dokončena! | Aktuality | autoweek.cz

X-Adventure dokončena!

X-Adventure dokončena!

02.01.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Mercedes-Benz třídy X řízený novinářem Okanem Altanem, členem mezinárodní poroty AutoBest v rámci projektu X-Adventure zvládnul nejobtížnější turecké silnice. První pick-up se značkou  Mercedes-Benz po 30 dnech a překonání 8800 km úspěšně dokončil cestu po Turecku.
Během programu X-Adventure Mercedes-Benz třídy X bez problémů projel různými klimatickými oblastmi, přes pole, jezdil terénem a překonával nejrůznější přírodní podmínky. Dokonale tak prověřil meze svých technických schopností a osvědčil svou odolnost. Během své unikátní dobrodružné cesty projel všemi končinami Turecka. Mercedes-Benz třídy X při tomto putování prokázal pohodlí i výkonnost.
 
V rámci projektu X-Adventure se Mercedes-Benz třídy X vyšplhal do hor vysokých 3000 metrů, přejížděl řeky, projížděl bahnem ve vyschlých dnech jezer, vjel do slané vody u hladiny moře, projel dlouhými tunely vyhloubenými roboty i holýma rukama před staletími, projel zasněžené cesty a kaňony a musel se vypořádat s ostrými kameny i špičatými větvemi.
 
Okan Altan, jenž vůz během projektu X-Adventure řídil, po skončení projektu řekl: „Během X-Adventure jsme projeli nejobtížnější silnice a cesty v Turecku a možná dokonce na celém světě. Jako motoristický novinář, který viděl všechny možné silnice světa, jsem se dostal do nejkrásnějších míst naší země. Vůz X 250d 4MATIC mi poskytl hodně důvěry a dokonce i velmi pohodlnou jízdu. Překonávání těch nejhorších nástrah bylo velké dobrodružství.
 
Třída X se odlišuje od obvyklých pick-upů, které mají rysy užitkových vozidel, a poskytuje nejvyšší standardy značky Mercedes-Benz. Třída X ukazuje, že je možné integrovat luxus a kvalitu do takovéhoto vozidla a nezpůsobí to žádné potíže. Projekt X-Adventure na zcela mimořádné trase jsme dokončili s úspěchem díky vynikajícím vlastnostem tohoto vozu, který zdaleka předčil naše očekávání!“
 
Mercedes-Benz Power X 250d 4Matic pohání čtyřválec se zdvihovým objemem 2298 cm3 poskytující výkon 140 kW (190 k) při 3750/min a točivý moment 450 N.m od 1500/min. Díky svým komfortně nastavené geometrii závěsů a brzdovým kotoučům s vnitřním chlazením umožňuje vynikající jízdní výkony na asfaltu i v terénu. Má systém pohonu všech kol 4Matic, který dokáže zvládnout všechny typy jízdních podmínek na silnici i v terénu s redukčním převodem při pomalé jízdě a diferenciálem s omezenou svorností. V případě potřeby pro snížení spotřeby využívá jen pohon zadních kol.
 
  • X-Adventure dokončena!
  • X-Adventure dokončena!
  • X-Adventure dokončena!
  • X-Adventure dokončena!
  • X-Adventure dokončena!
  • X-Adventure dokončena!