yfai otvírá nový výrobní závod | Aktuality | autoweek.cz

YFAI otvírá nový výrobní závod

YFAI otvírá nový výrobní závod

09.06.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Největší světový výrobce automobilových interiérů společnost Yanfeng Automotive Interiors (YFAI) slavnostně otevřel nový high-tech výrobní závod v Plané nad Lužnicí. Závod bude produkovat přístrojové desky a dveřní panely pro osobní vozy především značek Mercedes-Benz a Škoda.
„Trh v oblasti automobilových interiérů v současnosti velmi silně roste. Protože nárůst poptávky očekáváme i v budoucnu, rozhodli jsme se dále investovat do našich evropských závodů a výrobní sítě v České republice. Proto otvíráme náš nový závod v Plané nad Lužnicí,“ uvedl generální ředitel YFAI Johannes Roters.
 
Možnosti spolupráce s Čínou
Slavnostního otevření a přestřižení pásky se kromě nejvyššího vedení společnosti YFAI zúčastnili i představitelé českého politického a veřejného života a zástupci automobilového průmyslu. Čestným hostem byla i velvyslankyně Čínské lidové republiky v České republice,

Její Excelence Ma Kche-čching ve svém vystoupení uvedla: „Úspěšné obchodní vztahy závisí na celé řadě ekonomických a politických faktorů. Ceníme si stabilních vztahů mezi Českou republikou a Čínskou lidovou republikou, které umožňují firmám expandovat a růst díky kombinaci toho nejlepšího z obou zemí. Český export do Číny roste každoročně o 18 %, takže se Čína pro Českou republiku stává jedním z nejvýznamnějších exportních partnerů. Celkový objem vývozu z České republiky do Číny za tři roky vzrostl z 0,3 na 2,7 miliardy dolarů. Rozvíjí se mnoho oblastí spolupráce a výhled do budoucna je optimistický. Summit o nové Hedvábné stezce ukázal výhodnost pro všechny zúčastněné z hlediska prosperity, inovací a propojování lidí z různých civilizací. President Zeman v Číně dosáhl tři významné dohody otevírající prostor pro další rozšiřování spolupráce. Věřím, že Planá se stane příkladem i pro další čínské společnosti.“
 
Vzorový podnik Průmyslu 4.0
Nový výrobní závod v jižních Čechách společnost YFAI vybudovala v průmyslovém areálu na okraji Plané nad Lužnicí a vybavila jej špičkovým high-tech výrobním zařízením. Bude vzorem při uplatňování principů Průmyslu 4.0. Díky propojení všech zařízení v továrně se budou všechny změny ve výrobě i případné problémy řešit mnohem efektivněji a levněji.
 
Závod bude od ledna 2018 produkovat přístrojové desky a dveřní panely pro osobní vozy především značek Mercedes-Benz a Škoda. Dalšími významnými partnery YFAI jsou BMW, FCA, Volvo a další značky VW Group.
 
Významný zaměstnavatel
Yanfeng Automotive Interiors je atraktivním a významným zaměstnavatelem v regionu. S nárůstem výroby v následujících měsících se stane jedním z největších na Táborsku.
 
„Spoléháme na místní pracovní sílu a do našeho nového závodu jsme již přijali 170 zaměstnanců. Počet zaměstnanců chceme do začátku roku 2018 postupně navýšit zhruba na 200 a do roku 2021 hodláme přijmout až 452 kvalifikovaných lidí z regionu. Pro operátory do výroby i pro technické a administrativní funkce nabízíme slibné kariérní možnosti a atraktivní pracovní podmínky i benefity. V současné době hledáme absolventy oborů řízení jakosti a strojírenství i operátory a zaměstnance do oddělení údržby nástrojů. Nábor na volná místa již probíhá, nicméně zatím jsme se získáváním nových pracovníků neměli problém,“ uvedl Jiří Rösner, Plant Manager Operations v Plané nad Lužnicí.
 
„Nový závod je největším průmyslovým závodem v okrese Tábor. Byl otevřen v průmyslové zóně, která je připravena pro další velké investice. Žijeme v nejkrásnějším kraji České republiky a jsme rádi, že se nová továrna velmi dobře začlenila do krajiny - je to velký rozdíl proti továrnám minulosti. Věřím, že se firma zapojí do kulturního a společenského života ve městě a stane se jeho součástí,“ řekl starosta Plané nad Lužnicí Jiří Šimánek.
 
Co je YFAI?
Yanfeng Automotive Interiors (YFAI) s centrálou v Šanghaji byla založena v roce 2015. Je společným podnikem Yanfeng, jednoho z největších dodavatelů v oblasti automobilového průmyslu v Číně, a společnosti Adient, světové jedničky ve výrobě automobilových sedadel (dříve divize Seating společnosti Johnson Controls). Klíčovými výrobky společnosti jsou přístrojové desky a palubní systémy, dveřní panely, podlahové a stropní konzole i inovativní řešení pro autonomní vozidla.
 
Společnost má přibližně 110 výrobních závodů a technických center v 18 zemích a více než 33 000 zaměstnanců po celém světě, kteří navrhují, vyvíjejí a vyrábějí součásti interiéru pro všechny světové výrobce automobilů. Největší část činnosti je v Severní Americe, ale působí po celém světě.
 
V regionu střední a východní Evropy již společnost YFAI v rámci své expanze letos otevřela Technologické centrum v Trenčíně a Automobilové obchodní centrum v Bratislavě. Kromě těchto lokalit provozuje ještě společnost závod na výrobu dveřních panelů, podlahových konzolí a dalších komponent automobilových interiérů v Žatci a výrobní závody v maďarské Pápě a v Námestovu na Slovensku.
 
  • YFAI otvírá nový výrobní závod
  • YFAI otvírá nový výrobní závod
  • YFAI otvírá nový výrobní závod
  • YFAI otvírá nový výrobní závod
  • YFAI otvírá nový výrobní závod
  • YFAI otvírá nový výrobní závod
  • YFAI otvírá nový výrobní závod
  • YFAI otvírá nový výrobní závod
  • YFAI otvírá nový výrobní závod
  • YFAI otvírá nový výrobní závod