toyota představila nový pětimístný prius plug-in | Aktuality | autoweek.cz

Toyota představila nový pětimístný Prius Plug-in

Toyota představila nový pětimístný Prius Plug-in

22.07.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V nové podobě Prius Plug-in Hybrid nabízí zákazníkům pět míst k sezení.
Nový Prius Plug-in Hybrid je praktičtější, protože nabízí pět komfortních míst k sezení a interiér navíc dostal kvalitnější černé obkladové materiály.
 
Plug-in hybridní systém pohonu umožňuje i jízdu pouze na elektřinu až do vzdálenosti 50 km při maximální cestovní rychlosti 135 km/h. Díky tomu je kombinovaná spotřeba paliva podle metodiky WLTP jen 1,3 l/100 km při emisích CO2 29 g/km.
 
Prius Plug-in je vybaven tepelným čerpadlem, které využívá teplo z okolního ovzduší, a napomáhá tak zvyšovat provozní účinnost oproti klasickým systémům topení, které využívají odpadní teplo z motoru nebo jsou napájeny elektřinou. Systém ohřevu akumulátoru během dobíjení zahřívá články na efektivní provozní teplotu, což zaručuje dostatečnou úroveň výkonu a účinnosti baterií s cílem maximálně omezit dopady chladného počasí na jízdní dosah v režimu EV.
 
Unikátní fotovoltaický panel slouží k výrobě elektrické energie pro dobíjení akumulátoru hybridního pohonu. Dobíjení solární energií může prodloužit jízdní dosah v režimu EV až o 5 km denně, což odpovídá přibližně 1000 km jízdy čistě na elektřinu za rok. Od uvedení na trh v září 2016 se prodalo přes 1700 vozů Prius Plug-in Hybrid s fotovoltaickým panelem, což nyní představuje asi 1 700 000 kilometrů ujetých každým rokem na sluneční energii.