začal předprodej toyoty yaris cross | Aktuality | autoweek.cz

Začal předprodej Toyoty Yaris Cross

Začal předprodej Toyoty Yaris Cross

06.05.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Zákazníci v České republice si mohou začít předobjednávat novou Toyotu Yaris Cross. Cena malého crossoveru začíná na 435 000 Kč, v hybridní verzi 525 000 Kč. Outdoorové provedení Adventure bude možné pořídit od 685 000 Kč. První vozy k zákazníkům dorazí v říjnu.
Nový model Yaris Cross, s nímž Toyota vstupuje do segmentu B-SUV, je postaven na stejné platformě GA-B jako nový Yaris. Hlavním rozdílem je vyšší poloha za volantem i vyšší světlá výška. Vůz je oproti hatchbacku Yaris celkově delší, širší a prostornější. Vůz nabízí automatické otevírání výklopné zádě pohybem nohy nebo praktické dvojité dno kufru, umožňující snadno měnit výšku podlahy. Prostorný zavazadlový prostor o objemu 397 l lze zvětšit sklopením sedadel.
 
Hybrid s možností pohonu 4x4
Yaris Cross jako jediný malý crossover s hybridním pohonem nabídne inteligentní systém pohonu všech kol AWD-i, jenž v závislosti na jízdních podmínkách automaticky přepíná mezi pohonem předních a všech kol. Standardní součástí systému pohonu AWD-i je možnost volby režimu Trail a Snow ke zvýšení stability vozidla za náročnějších jízdních podmínek.
 
Pro Toyotu Yaris Cross je k dispozici hybridní pohon vycházející ze čtvrté generace systému s motorem 1,5 l/85 kW (116 k) pracujícím v Atkinsonově cyklu jako v novém hatchbacku Yaris. Yaris Cross s pohonem předních kol bude vykazovat emise CO2 pod 100 g/km, s pohonem všech kol AWD-i by neměly překročit 110 g/km.
 
Toyota Smart Connect
Yaris Cross je vybaven novým multimediálním systémem Toyota Smart Connect s navigací s 9“ displejem multimédií, on-line aktualizací map prostřednictvím cloudu, dopravními informacemi v reálném čase a informacemi o událostech na cestě. Pomocí mobilní aplikace MyT lze odeslat předem naplánovanou trasu a nastavit klimatizaci ještě před nástupem do vozidla. Na dálku je možné i vozidlo zamykat a odemykat.
 
Poloautonomní parkovací asistent Toyota Teammate navede vůz na parkovací místo pomocí ovládání na displeji multimediální soustavy. Funkce zajišťuje zaparkování vozu díky 360° panoramatické kameře. Systém vůz bezpečně navede do cílového místa aniž by se řidič dotknul volantu nebo plynového pedálu. Systém funguje i v noci nebo v místech, kde není parkování označené čarami. Disponuje také paměťovou funkcí s možností uložit si konkrétní parkovací místo, třeba u domu.
 
Od středního stupně výbavy se používají výhradně LED světlomety, vzadu se sekvenční aktivací ukazatelů směru. Standardem jsou i robustní nástavce prahů a lemování kolem podběhů kol.
 
Yaris Cross Adventure
Verze Adventure, určená například pro cesty z města do přírody, se odlišuje krytem pod předním nárazníkem a ochranným krytem na zádi. Součástí výbavy jsou stříbrné střešní ližiny a 18" litá kola. V kabině jsou využity dekory v provedení černý lak nebo černé čalounění stropu kabiny. Standardem jsou sportovní sedadla.  
 
Předprodej
Během května klientům zprostředkuje nabídku exkluzivně kterýkoliv z autorizovaných partnerů Toyota a během června bude zveřejněn zákaznický ceník. V průběhu léta bude možnost prohlédnout si vůz během roadshow po ČR - termíny pro konkrétní dealerství budou zveřejněna na začátku června. Období předprodeje bude doprovázet speciální akční nabídka na vybrané verze. První zákaznické vozy dorazí do ČR v průběhu října.

  • Začal předprodej Toyoty Yaris Cross
  • Začal předprodej Toyoty Yaris Cross
  • Začal předprodej Toyoty Yaris Cross