zahájena výroba kompaktního suv škoda karoq | Aktuality | autoweek.cz

Zahájena výroba kompaktního SUV Škoda Karoq

Zahájena výroba kompaktního SUV Škoda Karoq

26.07.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Auto zahajuje sériovou výrobu nového kompaktního SUV Karoq v závodě Kvasiny. Kompletně nově vyvinutá sedmá modelová řada se bude zákazníkům dodávat od října. Škoda Auto do rozšíření závodu v Kvasinách pro výrobu vozů SUV od roku 2015 investovala 11 miliard korun.
První nový vůz Škoda Karoq sjel poprvé z výrobní linky v závodě v Kvasinách. První exempláře kompaktního SUV budou zákazníkům dodány v říjnu letošního roku.
 
​„Zahájení sériové výroby nového vozu Škoda Karoq je pro celý podnik a samozřejmě obzvláště pro naše zaměstnance v závodě Kvasiny důležitým milníkem. V posledních měsících se celý náš tým na zahájení výroby nového modelu SUV intenzivně připravoval,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast výroby a logistiky.
 
Kompletně nově vyvinutý model Škoda Karoq, který měl světovou premiéru v polovině května letošního roku ve Stockholmu, je SUV, k jehož přednostem patří mimo jiné zavazadlový prostor s objemem až 1630 litrů, zadními sedadly se systémem VarioFlex, Full-LED světlomety i libovolně programovatelný digitální přístrojový panel, který se ve vozech Škoda objevuje vůbec poprvé. Na výběr je pět variant motorů s výkonem od 85 kW (115 k) až do 140 kW (190 k).
 
Závod v Kvasinách je jedním ze tří výrobních závodů automobilky Škoda v České republice. S 8000 pracovníky je největším průmyslovým zaměstnavatelem v Královéhradeckém kraji. V minulých letech byla výrobní zařízení rozšířena a rozsáhle modernizována. Od roku 2015 společnost Škoda Auto investovala přibližně 11 miliard korun do rozšíření závodu v Kvasinách pro výrobu vozů SUV. V následujících letech bude jeho kapacita postupně růst až na 295 000 vozů ročně.
 
Vedle nového vozu Karoq se v současné době v Kvasinách vyrábějí vozy Škoda Superb, Superb Combi a Kodiaq a také Seat Ateca. Od května 2009 do června 2017 se v Kvasinách vyrábělo první kompaktní SUV značky Škoda – model Yeti. Historie závodu je více než osmdesátiletá. Již na počátku 30. let se zde vyráběla auta, mezi jinými i Jawa 700. Prvním vozem značky Škoda, který se v Kvasinách vyráběl, byla v roce 1947 Škoda Superb.
 
V rámci Strategie 2025 bude v následujících letech značka Škoda dále důsledně pokračovat v budování své modelové nabídky. Důraz je kladen především rozšíření nabídky vozů SUV.
  • Zahájena výroba kompaktního SUV Škoda Karoq
  • Zahájena výroba kompaktního SUV Škoda Karoq
  • Zahájena výroba kompaktního SUV Škoda Karoq