zahájení sériové výroby modelu škoda citigoe iv | Aktuality | autoweek.cz

Zahájení sériové výroby modelu Škoda Citigoe iV

Zahájení sériové výroby modelu Škoda Citigoe iV

20.11.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Citigoe iV je první sériově vyráběný model značky Škoda s elektrickým pohonem s akumulátory. Pětidveřový malý vůz má ithio-ionový akumulátor s kapacitou 32,2 kWh který napájí trakční elektromotor o výkonu 61 kW a umožňuje za běžných podmínek dojezd až 260 km.
V závodě Volkswagen Slovakia v Bratislavě sjel z linky první vůz Citigoe iV. Bezemisní pětidveřové malé městské auto je prvním modelem značky s akumulátorovým elektrickým pohonem. Za podmínek blízkých běžné praxi dosahuje dojezd až 260 km.

Jako zdroj energie používá lithio-ionový akumulátor o využitelné kapacitě 32,2 kWh. Ta napájí trakční elektromotor o výkonu 61 kW (83 k), jehož vysoký točivý model o hodnotě 212 N.m je k dispozici již při rozjezdu.

Citigoe iV s pohonem předních kol se z 0 na 100 km/h rozjede za 12,3 s, pružné zrychlení z 60 na 100 km/h zvládne za 7,3 s a maximální rychlost vozu činí 130 km/h.

Při kompaktních rozměrech - délce 3597 mm a šířce 1645 mm - nabízí dostatek prostoru pro čtyři osoby. Objem zavazadlového prostoru sklopením opěradla zadních sedadel vzroste z 250 na 923 l.

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za výrobu a logistiku, říká: „Zahájením výroby modelu Citigoe iV jsme dosáhli nového milníku v historii společnosti Škoda Auto: Je prvním modelem naší značky s čistě bateriovým pohonem a přesvědčí mnoha praktickými přednostmi i velmi vysokou kvalitou výroby.“