zahájení sériové výroby nového modelu škoda kodiaq | Aktuality | autoweek.cz

Zahájení sériové výroby nového modelu Škoda Kodiaq

Zahájení sériové výroby nového modelu Škoda Kodiaq

20.10.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V závodě ve východočeských Kvasinách dnes začala sériová výroba nového velkého SUV značky Škoda: z Kvasin se staly Qasiny.
Z linky ve výrobním závodě společnosti Škoda Auto v Kvasinách sjíždí nový model Kodiaq. Při této příležitosti byla obec Kvasiny na jeden den přejmenována na Qasiny. ​Touto akcí Škoda navazuje na mezinárodní komunikační kampaň, která vyvolala značnou pozornost už v květnu letošního roku. Tehdy byl aljašský ostrov Kodiak na jeden den přejmenován na Kodiaq. Na oslavu zahájení výroby modelu Škoda Kodiaq v závodě v Kvasinách nyní následovalo symbolické jednodenní přejmenování Kvasin na Qasiny. Akci podpořilo i vedení obce Kvasiny, které v rámci akce společně se Škoda Auto přelepilo název obce na některých informačních tabulích.
 
Automobilku Škoda a obec Kvasiny, čítající 1 400 obyvatel, pojí partnerství, trvající již od poloviny čtyřicátých let. V roce 1946 sjel v této české obci poprvé z linky vůz značky Škoda. V letech 1958 až 1964 se tu vyráběl jeden z nejznámějších modelů značky: Škoda Felicia. I model 110 R Coupé se vyráběl v Kvasinách.
 
Výrobní zařízení v závodě Škoda Auto ve východočeských Kvasinách prošla před zahájením výroby nejnovějších modelů české automobilky rozsáhlým rozšířením a modernizací. Vedle nově zprovozněné svařovny a úprav montážní linky byly rozšířeny logistické plochy a lakovna.
 
Kvasiny jsou jedním ze tří výrobních závodů společnosti Škoda Auto v České republice. V závodě aktuálně pracuje kolem 5900 zaměstnanců. Závod je tak jedním z největších průmyslových zaměstnavatelů v Královéhradeckém kraji. V současné době zažívá závod největší modernizaci a rozšiřování v celé své historii. V příštích letech vzroste výrobní kapacita tohoto východočeského závodu až na 280 000 vozů ročně. V této souvislosti zaměstná Škoda zhruba 2000 nových odborníků a do roku 2018 do výstavby závodu investuje kolem 7,2 miliardy korun.
 
Vedle modelu Škoda Kodiaq s sjíždí v kvasinském závodě z linek i modely Superb, Superb Combi a Yeti, ale také vozy Seat Ateca. V roce 2015 zde bylo vyrobeno zhruba 142 000 vozů značky Škoda. Automobilka je v Kvasinách už 82 let.
 
S modelem Škoda Kodiaq vstupuje značka do celosvětově nejrychleji rostoucího segmentu. Nejnovější model značky Škoda vstoupí v únoru 2017 na trh. Na mnoha trzích lze nové SUV objednat už teď.
  • Zahájení sériové výroby nového modelu Škoda Kodiaq
  • Zahájení sériové výroby nového modelu Škoda Kodiaq
  • Zahájení sériové výroby nového modelu Škoda Kodiaq
  • Zahájení sériové výroby nového modelu Škoda Kodiaq
  • Zahájení sériové výroby nového modelu Škoda Kodiaq