zahájení výroby modelu rapid spaceback | Aktuality | autoweek.cz

Zahájení výroby modelu Rapid Spaceback

Zahájení výroby modelu Rapid Spaceback

19.08.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

 

První kompaktní hatchback značky Škoda už sjíždí z výrobní linky. Výrobní linky v Mladé Boleslavi byly rozšířeny a upraveny. Světová premiéra nového vozu se uskuteční v září na autosalonu IAA ve Frankfurtu.

 

V hlavním výrobním závodě společnosti Škoda v Mladé Boleslavi byla zahájena výroba prvního kompaktního hatchbacku značky. Světová premiéra nového modelu proběhne na autosalonu IAA ve Frankfurtu a od října bude vůz uváděn na evropské trhy. Zahájení výroby modelu Rapid Spaceback je již osmým náběhem nového nebo modernizovaného modelu značky Škoda v letošním roce.

Pro výrobu modelu Rapid Spaceback Škoda modifikovala procesy a rozšířila výrobní linky v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. Během celozávodní dovolené proběhla například instalace nových svařovacích robotů. Rapid Spaceback se vyrábí na společné montážní lince s modelem Fabia. Kromě nich Škoda v Mladé Boleslavi vyrábí modely Octavia, Octavia Combi a Rapid.

S modelem Rapid Spaceback Škoda doplnila nabídku mezi modely Fabia a Octavia a poprvé nabízí kompaktní vůz.

V rámci přípravy výroby nových modelů Octavia/Octavia Combi a Rapid/Rapid Spaceback Škoda už na začátku roku 2013 uvedla do provozu novou svařovnu, plně automatické lakování interiéru a novou, vysoce moderní lisovací linku. Od dubna navíc zajišťuje nový logistický sklad výrobu vozů a agregátů rychleji, pružněji a efektivněji než dosud.