zahájení výroby modelu škoda yeti v číně | Aktuality | autoweek.cz

Zahájení výroby modelu Škoda Yeti v Číně

Zahájení výroby modelu Škoda Yeti v Číně

29.11.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Yeti nyní v Číně sjíždí z linky ve verzi speciálně upravené pro čínský trh s o 6 cm prodlouženým rozvorem.

Krátce po zahájení výroby evropského modelu v českém závodě značky Škoda v Kvasinách se nyní ve spolupráci s firmou Shanghai Volkswagen, dlouholetým partnerem společnosti Škoda, rozběhla výroba také ve verzi speciálně upravené pro čínský trh. Čínská verze modelu Yeti má o 6 cm prodloužený rozvor aby se vytvořil větší prostor na zadních sedadlech.

Vedle větších rozměrů má čínská verze modelu Yeti, který se v Číně prodává pod jménem Ye Di, na přání také rezervní kolo umístěné na pátých dveřích.

Nový Yeti byl na čínský trh uveden v listopadu. Se zahájením výroby je tak česká automobilka na čínském trhu, v silně rostoucím segmentu kompaktních SUV, zastoupena lokálně vyráběným vozem.

Před několika týdny Škoda představila kompletně přepracovaný model Yeti pro evropský trh. Poprvé je toto SUV nabízeno ve dvou variantách: jako stylový Yeti do města a dobrodružněji laděný Yeti Outdoor do lehkého terénu. Oba varianty budou v nabídce i v Číně.

Yeti je po modelech Octavia, Fabia, Superb a Rapid již pátým modelem značky Škoda, který vyrábí čínský partner SVW. V roce 2014 přibude ještě nová generace modelu Škoda Octavia a nový vůz Rapid Spaceback. Od zahájení prodeje před šesti lety byl v čínských závodech společnosti SVW vyroben více než jeden milion vozů značky Škoda.

Škoda Yeti Ye Di se vyrábí v továrně Yizheng v provincii Ťiang-su na bázi platformy PQ25 jako Škoda Rapid nebo Volkswageny Polo a Santana ze stejného závodu.

Od roku 2010 je Čína největším trhem značky Škoda. V roce 2012 dosáhla značka nového prodejního rekordu v podobě 235 700 vozů dodaných čínským zákazníkům. V dosavadním průběhu roku 2013 (leden až říjen 2013) se pro vůz značky Škoda rozhodlo 199 200 čínských zákazníků.

 

Škoda Yeti Ye Di

Škoda Yeti EU

rozvor

2638 mm

2578 mm

délka

4275 mm

4223 mm

šířka

1793 mm

1793 mm

výška

1682 mm

1691 mm

 
  • Zahájení výroby modelu Škoda Yeti v Číně
  • Zahájení výroby modelu Škoda Yeti v Číně
  • Zahájení výroby modelu Škoda Yeti v Číně
  • Zahájení výroby modelu Škoda Yeti v Číně
  • Zahájení výroby modelu Škoda Yeti v Číně