zahájení výroby modernizovaného modelu škoda superb | Aktuality | autoweek.cz

Zahájení výroby modernizovaného modelu Škoda Superb

Zahájení výroby modernizovaného modelu Škoda Superb

01.06.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Špičkový model v nové podobě sjíždí z linky v závodě Kvasiny. Závod byl rozšířen a prošel rozsáhlou modernizací.

Škoda v závodě v Kvasinách zahájila výrobu přepracovaných modelů Superb a Superb Combi. Pro jejich výrobu automobilka rozšířila a zmodernizovala výrobní linky v kvasinském závodě.

V souvislosti se zahájením výroby modernizovaného modelu Superb byly montáž a svařovna vybaveny novým zařízením. Kromě toho byly optimalizovány i logistické procesy. Nápravy vozů se nyní dodávají na montážní linku v režimu just-in-sequence.  Nově koncipována byla také zkušební zařízení na konečné montáži, například pracoviště kontroly geometrie.

Závod v Kvasinách, který zaměstnává 4500 zaměstnanců, je jedním ze tří výrobních závodů společnosti Škoda v České republice. Vedle modelu Superb se v Kvasinách vyrábějí také modely Roomster a Yeti. V roce 2012 zde bylo vyrobeno celkem 153 700 vozů.

V rámci rozšíření závodu a převedení výroby modelu Roomster z Vrchlabí do Kvasin byla v lednu letošního roku dokončena stavba nové logistické haly a nové montážní linky pro model Roomster. Kromě toho byla v Kvasinách zahájena také montáž náprav. Na letošní rok je naplánována ještě výstavba nové haly pro svařovnu.