zahájení výroby nové podoby hyundai ix35 | Aktuality | autoweek.cz

Zahájení výroby nové podoby Hyundai ix35

Zahájení výroby nové podoby Hyundai ix35

09.08.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech opět zahájila výrobu po dvoutýdenní plánované odstávce, spojené s celkovou údržbou a revizemi. Z linky začala sjíždět nová verze vozu Hyundai ix35. 

Po dvoutýdenní odstávce, během které prošly veškeré části výroby od lisovny přes svařovnu, lakovnu a převodovkárnu až po finální montáž důkladnou revizí a údržbou, byla v nošovickém závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) obnovena výroba.

Stávající výrobní program zahrnuje tři verze modelu Hyundai i30 (pětidveřový hatchback, kombi a třídveřová verze), kompaktní MPV Hyundai ix20 a SUV Hyundai ix35.

Právě posledně jmenovaný model prošel zásadní obměnou, protože těsně před odstávkou byl vyroben poslední kus v původním provedení a nyní už se tento model vyrábí pouze v nové pokročilejší verzi, která se od svého předchůdce vizuálně liší změněnou maskou chladiče, bi-xenonovými světlomety, LED osvětlením vpředu i vzadu a krytem antény ve tvaru žraločí ploutve na střeše. Na první pohled neviditelné, ale o to významnější změny se týkají přepracovaného podvozku a tlumičů a také nového zážehového motoru typu Hyundai Nu 2.0 GDI.
Model ix35 zaujímá v rámci výroby v závodě HMMC největší podíl cca 46% všech vyrobených aut). Je nesmírně populární jak na evropských trzích, kde jeho prodeje dominuje v Německu, Rusku a Velké Británii, tak např. v Turecku nebo Austrálii. Svou silnou pozici trvale potvrzuje i na českém trhu, na který nová verze tohoto vozu dorazí v průběhu letošního podzimu.