nový koncept nabíjení audi charging hub | Aktuality | autoweek.cz

Nový koncept nabíjení Audi charging hub

Nový koncept nabíjení Audi charging hub

21.12.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Audi na výstavišti v Norimberku otevře první nabíjecí centrum - nabíjecí stanici budoucnosti. Motoristé si mohou rezervovat nabíjení u šesti přípojek a po dobu nabíjení mají k dispozici exkluzivní salonek a rozsáhlou nabídku služeb.
Audi testuje nový koncept nabíjení v praxi na výstavišti v Norimberku. Rychlonabíjecí stanice se šesti vysoce výkonnými nabíjecími místy, která lze rezervovat, má luxusní salonek s prodejními automaty.
 
Základem nabíjecích center Audi charging hub jsou tzv. Cubes, flexibilní kontejnerová kostka, kterou lze postavit a demontovat na stávajících plochách během několika dní. Nabízí dvě rychlonabíjecí místa na jednotku a lze je kombinovat v různých konstelacích. Použité a repasované lithium-ionové akumulátory slouží jako zásobník energie. Akumulátory ve druhé fázi životnosti pocházejí z demontovaných vývojových vozidel. Díky zásobníku s kapacitou 2,45 MWh potřebují nabíjecí místa v Norimberku pouze 200 kW připojení elektrické energie k již dostupné nízkonapěťové síti. Fotovoltaické moduly na střeše poskytují až 30 kW energie. Na šesti nabíjecích místech v Norimberku lze nabíjet elektromobily výkonem až 320 kW. Celkem zde lze nabít zhruba 80 vozidel denně.
 
Díky systému PnC (Plug-and-Charge) je pro vozy s funkcí plug-and-charge možné nabíjení také bez karty RFID u dvou ze šesti nabíjecích míst. Autentizace pomocí šifrované komunikace probíhá automaticky, jakmile je nabíjecí kabel připojen k vozidlu. Předpokladem k tomu je plug-and-charge schopný model řady e-Tron a smlouva na službu nabíjení e-Tron. Dobu 20 až 30 minut nabíjení až do nabíjecího objemu 80 % mohou zákazníci pohodlně strávit v salonku v horním patře.
 
Testovací provoz v Norimberku se zaměřuje na rezervační funkce, očekávání zákazníků a technické aspekty. Kromě toho chce Audi zjistit v jakou denní dobu je stanice obzvlášť frekventovaná. Kromě samotného procesu nabíjení a salonku s kvalitními gastronomickými produkty z automatů se nabízejí i doplňkové služby. Ty zahrnují i pronájem e-skútrů a možnost testovacích jízd s modely Audi. K dispozici je také služba just-in-time dodávek potravin a mobilní péče o auto.
 
Audi charging hub v Norimberku je volně přístupná nabíjecí stanice přístupná i řidičům vozidel jiných značek. V průběhu pilotního projektu v Norimberku bude od 10 do 19 h plnit přání návštěvníků jeden zaměstnanec. Nabíjecí přípojky a salonek budou k dispozici nepřetržitě.

  • Nový koncept nabíjení Audi charging hub
  • Nový koncept nabíjení Audi charging hub
  • Nový koncept nabíjení Audi charging hub
  • Nový koncept nabíjení Audi charging hub
  • Nový koncept nabíjení Audi charging hub