zájem o program sdílení vozidel car2go roste | Aktuality | autoweek.cz

Zájem o program sdílení vozidel car2go roste

Zájem o program sdílení vozidel car2go roste

16.08.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Celoevropský roaming umožňuje snadné používání služeb car2go v tuzemsku i zahraničí, takže toto flexibilní sdílení vozidel využívá stále více cestovatelů. Jedná se jak o cesty obchodních cestujících, tak i o návštěvy turistů ve městech, v nichž má car2go své zastoupení.
Detailnější pohled prozradí, že v Německu si sdílení vozidel oblíbili zákazníci pocházející z jiných evropských lokalit s nabídkou programu car2go. Němečtí zákazníci také rádi využívají nabídku car2go v evropských velkoměstech v Itálii, Španělsku, Nizozemí a Rakousku. Obecně tvoří segment pronájmů při pobytu v zahraničí stále větší podíl na celkovém počtu jízd v rámci programu car2go a tento růst je přitom mimořádně dynamický.
 
Díky snadnému roamingu může každý zákazník v Evropě využívat nabídku car2go v ostatních evropských zemích. Zákazník musí jen jednou vyjádřit souhlas s místními podmínkami používání a hned se může vydat na cestu.
 
Služba car2go je ideální formou mobility pro lidi, kteří hodně cestují. Předseda představenstva společnosti car2go Olivier Reppert k tomu říká: „Bez ohledu na to, zda jste na dovolené, nebo na obchodní cestě, při cestování v jiných městech vás potěší praktické a snadné využívání nabídky car2go. Naši zákazníci se považují za součást mezinárodní komunity, která ráda sdílí automobily i za hranicemi své země.“
 
Společnost car2go je 100% dceřinou firmou společnosti Daimler AG. S konceptem sdílení vozidel car2go si mohou zákazníci kdekoli a kdykoli pronajmout vozidla smart a Mercedes-Benz za výhodné ceny počítané za minutu pronájmu. Vyhledání, rezervace a úhrada za pronájem vozidel probíhají prostřednictvím chytrého telefonu.
 
Služba sdílení vozidel car2go má na celém světě již více než 2,4 milionu zákazníků ve 26 lokalitách, v Evropě to je více než 1,3 milionu zákazníků ve 14 lokalitách. Z uvedených lokalit je sedm v Německu, 11 v Severní Americe a jedna v Asii, konkrétně čínské město Čchung-Čching. Ve třech lokalitách (Stuttgart, Amsterdam a Madrid) jsou provozovány výhradně elektromobily, v celkovém počtu 1350 vozidel. Provozní činnosti v rámci Evropy má na starosti společnost car2go Europe GmbH, společný podnik koncernu Daimler a největší evropské půjčovny automobilů Europcar.
 
Zákazníci mohou v rámci Evropy a Severní Ameriky používat vozidla také k cestám do zahraničí. Dosud bylo realizováno více než 80 milionů případů pronájmu 14 000 vozidel.
 
  • Zájem o program sdílení vozidel car2go roste
  • Zájem o program sdílení vozidel car2go roste
  • Zájem o program sdílení vozidel car2go roste
  • Zájem o program sdílení vozidel car2go roste
  • Zájem o program sdílení vozidel car2go roste