základní kámen nového ústředí škoda auto | Aktuality | autoweek.cz

Základní kámen nového ústředí Škoda Auto

Základní kámen nového ústředí Škoda Auto

31.05.2022 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Auto položila základní kámen pro Laurin & Klement Kampus. Nová budova vedení společnosti poskytne prostor až 1700 zaměstnancům. Dokončení je plánováno na druhou polovinu roku 2023. Projekt splňuje veškeré nové standardy udržitelnosti.
Budoucí hlavní sídlo automobilky Laurin & Klement Kampus bude postaveno naproti dosavadnímu objektu vedení společnosti a jeho dokončení je plánováno na druhou polovinu roku 2023. Nová budova se stane etalonem trvalé udržitelnosti.
 
Ve čtyřech blocích nalezne v pěti podlažích prostor až 1700 zaměstnanců. Jejich dosavadní pracoviště budou integrována z jedenácti firemních a dalších ploch aktuálně pronajatých v Mladé Boleslavi. Vedle kanceláří bude nový komplex disponovat také závodní restaurací pro 400 hostů a konferenční zónou. Podzemní garáž poskytne místo pro parkování až 300 vozidel.
 
Zásobování nové budovy energií s neutrální bilancí emisí CO2 zajistí Škoda Auto do roku 2025 přechodem na biomasu. Na střeše budovy bude umístěna fotovoltaická elektrárna provozovaná ve spolupráci s energetickou společností ČEZ, která bude s celkem 330 panely o maximálním výkonu 100 kW dodávat další elektrickou energii nutnou k provozu budovy.
 
Stavební úpravy a technické inovace přispějí k výraznému snížení spotřeby elektřiny. Jen použitím technologie LED a inteligentních světelných senzorů klesne množství potřebné energie ve srovnání s klasickými zářivkami o polovinu. Vysoce účinná vzduchotechnika bude v noci ochlazovat kancelářské prostory, klimatizační systémy dosáhnou zpětným získáváním energie účinnost rekuperace 80 %. Rolety budou účinně chránit před slunečním zářením, a sníží tak zátěž spojenou s chlazením o 30 %.
 
V centrální nádrži se bude zachytávat dešťová voda, která se bude upravovat pomocí filtračního systému o kapacitě 776 m3. Následně ji bude možné používat pro zavlažování zeleně na pozemku, jehož plocha poskytne přirozený prostor pro život mnoha druhům hmyzu a živočichů.
 
„Prostřednictvím naší nové budovy vedení společnosti se jasně hlásíme k Mladé Boleslavi a k zakladatelům naší společnosti. Prostory budovy Laurin & Klement Kampus v budoucnu poskytnou optimální podmínky pro mezioborovou spolupráci a kreativní simply clever nápady, které tvoří podstatu naší značky. Při stavbě nové budovy se důsledně řídíme ambiciózními předpisy udržitelného rozvoje, které jsme si sami stanovili. Další elektřinu bude mimo jiné dodávat fotovoltaický systém,“ řekl člen představenstva Škoda Auto za oblast Nákupu Karsten Schnake.
 
„Atraktivní kancelářské prostory jsou založeny na moderní koncepci New Work a poskytují individuální řešení různých požadavků na optimální pracovní prostředí. Při výstavbě budou nejmodernější technologie budovy i všechny ostatní plánovací disciplíny důsledně realizovány podle metody pro modelování staveb BIM (Building Information Modelling) a podle hledisek trvalé udržitelnosti. Kupříkladu tak budou použity trvale udržitelné odlehčené stropní moduly Cobiax, které pomohou snížit celkovou hmotnost betonu a tím i zredukovat uhlíkovou stopu, “ dodal jednatel společnosti Volkswagen Immobilien Meno Requardt.
 
Základní kámen pro komplex budov Laurin & Klement Kampus položili jednatelé společnosti Volkswagen Immobilien Meno Requardt a Hardy Brennecke, místopředseda Podnikové rady Odborů KOVO Josef Zmrhal, člen představenstva Škoda Auto za oblast Nákupu Karsten Schnake, člen představenstva Škoda Auto za oblast Výroby a logistiky Michael Oeljeklaus, vedoucí Real Estate Asset a Travel managementu Radka Čihulková a jednatel společnosti Volkswagen Immobilien.

  • Základní kámen nového ústředí Škoda Auto
  • Základní kámen nového ústředí Škoda Auto