žena a auto na autosalonu v brně | Autoservis | autoweek.cz

Žena a auto na autosalonu v Brně

Žena a auto na autosalonu v Brně

13.07.2009 | Rybecká Ivana | Autoservis

Na letošním Autosalonu v Brně byl opět i pro ženy připraven zajímavý program. Dámy měly možnost vyjádřit se v anketě Ladycar i k tomu, jaký je jejich automobil snů.

Krásné ženy ke krásným autům patří a nemusí to být nutně jen v roli modelek. Podobně jako autosalon v Lipsku se také brněnská výstava speciálně věnovala ženám. Pro návštěvnice byl již podruhé připraven zvláštní program v rámci projektu Žena a auto. Nutno dodat, že ten letošní měl k ženám mnohem blíž než před dvěma roky.
Zájem o tuto akci projevily ženy nejrůznějšího věku, takže jen o víkendu se na cvičném polygonu svezlo více než 600 návštěvnic, které si vyzkoušely jízdu ve vozech různých značek i kategorií, včetně kabrioletů či SUV. Jezdily mezi kužely po připravené dráze či zajížděly do fiktivní garáže apod. I zde se ukázalo, že ženy jsou dobrými řidičkami. „O akci byl velký zájem. Ženy jen musely vlastnit řidičský průkaz a nesměly před jízdou pít alkohol. Bylo vidět, že ženy preferují velká auta. Je to trendem, neboť potřebují velký zavazadlový prostor na nákupy a vnitřní pohodlí a bezpečnost pro své ratolesti," uvedl jeden z pořadatelů soutěže Miloš Procházka.
Do programu Žena a auto patřilo i poradenství kosmetické firmy Dermacol, ale i kavárna s dětským koutkem a každodenní soutěže o zajímavé ceny
Cílem ankety Ladycar bylo vybrat z vozů vystavených na autosalonu ten nejlepší z pohledu žen. Z odevzdaných vyplněných anketních lístků vzešel jako jasný vítěz automobil Kia Soul, který získal 18 % ze všech nominací.