zaváděcí série škody citigoe iv rychle vyprodána | Aktuality | autoweek.cz

Zaváděcí série Škody Citigoe iV rychle vyprodána

Zaváděcí série Škody Citigoe iV rychle vyprodána

06.11.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Citigoe iV oslovila české zákazníky - prvních 500 kusů zaváděcí série se prodalo během sedmi týdnů. Po zaváděcí sérii s motivačním bonusem od Skupiny ČEZ přichází další fáze prodeje, tentokrát s vylepšenou výbavou a Ekologickým bonusem.
První sériový bateriový elektromobil v historii značky Škoda má za sebou úspěšný vstup na český trh. Během sedmi týdnů přijala Škoda v ČR závazné objednávky na celou zaváděcí sérii 500 vozů Citigoe iV, což překonalo všechna očekávání. Majitelé si současně s vozem převezmou nabíjecí čip od Skupiny ČEZ. Ten jim umožňuje bezplatné nabíjení elektřinou z čistých zdrojů po dobu 1 roku u veřejně přístupných dobíjecích stanic Skupiny ČEZ.
 
Kromě očekávaného zájmu firem a institucí se ukázalo, že výhody lokálně bezemisního elektromobilu s provozními náklady kolem 50 haléřů na kilometr ocení řada soukromých motoristů. V první vlně činil podíl retailové klientely zhruba 60:40 vůči fleetovým zákazníkům.
 
Nyní tuzemské zastoupení mladoboleslavské automobilky přichází s aktualizovanou nabídkou pro český trh, která odráží dosavadní zkušenosti s prodejem elektrických vozů. Škoda Citigoe iV obohacuje výbavu dosavadní specifikace Style o rozšířenou výbavu Extra Top (dosud byla součástí volitelné výbavy za cenu 20 000 Kč a jak ukazují dosavadní prodejní statistiky, naprostá většina všech klientů volila tuto variantu) a další zvýhodnění v rámci tzv. Ekologického bonusu v hodnotě 30 000 Kč. Ten bude moci každý zákazník využít podle svých vlastních preferencí např. jako jednorázovou prémii při pořízení ekologického vozu, popř. na získání a instalaci domácího wallboxu nebo nákup a služby spojené s kontrolou připravenosti domácí sítě a instalací wallboxu, resp. některé z variant Zákaznického balíčku eMobility. Ekologický bonus mohou využít zájemci z řad retailových i fleetových klientů.
 
Paket Extra Top rozšiřuje standardní výbavu o tempomat, vyhřívání předních sedadel, odpadkový koš v obložení dveří, zadní parkovací senzory, mezipodlahu v zavazadlovém prostoru, přední mlhové světlomety s Corner funkcí, vyhřívané čelní sklo, držák multimediálních přístrojů a digitální radiopříjem DAB.
 
Doporučená prodejní cena vozu činí 479 900 Kč. Pro zájemce o vůz s ryze elektrickým pohonem přináší ucelené řešení individuální bezemisní mobility za bezkonkurenční cenu na českém trhu. Vyjma standardní zákonné záruky výrobce (2 roky na věcné a právní vady, 3 roky na vady laku, 12 let na neprorezavění karoserie a 8 let/160 000 km na vysokonapěťové akumulátory) si mohou zájemci nově pořídit, podobně jako u ostatních vozů Škoda, prodlouženou záruku v rámci paketu Mobilita Plus. Ve variantě 5 let/100 000 km vyjde na symbolických 2 000 Kč, ve variantě 5 let/150 000 km na výhodných 6 800 Kč. Samozřejmostí zůstávají volitelné služby Předplacený servis Standard nebo Předplacený servis Plus.
 
V rámci tzv. Zákaznických balíčků eMobility, jejichž skladba se liší v závislosti na cílové skupině (retail nebo fleet), mohou zájemci vybírat z tří různých variant (Small, Medium a Large). Pro retailové klienty jsou k dispozici např. kontrola přípojného místa včetně jističů, chytrý nabíjecí kabel, nabíjecí karta, nepřetržitý servis nebo instalace domácího wallboxu. Pro ty nejnáročnější nabídne tuzemské zastoupení značky Škoda, nad rámec výše uvedeného, kompletní poradenství pro energeticky soběstačný dům s využitím fotovoltaických panelů, možnosti uchování energie a další. Analogická možnost s přihlédnutím k potřebám živnostníků a větších firem je platná i pro fleetové zákazníky, kterým je nabídnuto zpracování individuální energetické studie firmy s ohledem na její potřeby a provoz libovolného počtu elektrifikovaných vozů. Pořízení Zákaznických balíčků eMobility je možné např. prostřednictvím zmíněného Ekologického bonusu v hodnotě 30 000 Kč, který Škoda v ČR nabízí všem zájemcům o vůz zdarma. Zájemci z řad retailových zákazníků, živnostníků a firem mohou využít i individuální podmínky financování prostřednictvím finanční společnosti Škoda Financial Services.