závodní auta se sejdou na prague car festival | Aktuality | autoweek.cz

Závodní auta se sejdou na Prague Car Festival

Závodní auta se sejdou na Prague Car Festival

22.08.2015 | | Aktuality

4. ročník motoristické výstavy Prague Car Festival nabídne ve dnech 29. a 30. srpna několik novinek. Patří mezi ně např. sekce Racing Cars, kde se představí závodní vozy a týmy z mnoha automobilových disciplín a ukáží vám, jak to při závodech funguje.
Budete si moci prohlédnout výkvět domácího strojírenství v podobě speciálu Praga R1. Celouhlíkový závodní vůz s hmotností pouhých 592 kg je vybaven motorem z formule Renault. Tento závodní vůz dosahuje až 2,7g v příčném zrychlení, a to zaručuje nejen pro jezdce, ale i pro diváky skvělé zážitky.

Další velmi zajímavý závodní speciál představí Vladimír Filip. Ten přiveze překrásný Lancer EVO.

Účast na výstavě přislíbil i úřadující mistr české republiky v driftu Marco Zakouřil. V jeho expozici naleznete BMW M5 coupe, V8 je přeplňovaný turbem a disponuje výkonem přes 800 k.

Kdo má rád škodovky, přijde si také na své. Exponát v podobě Škoda 130 LR/EVO je upravený dle skupiny S, která měla platit od roku 1988. Tato skupina byla ale zrušena díky několika tragickým událostem a do rallye nebyla vůbec vpuštěna. Homologace tedy ani nebyla dokončena a na tratě rychlostních zkoušek se vůz nedostal, vyjma testování továrními jezdci L. Křečkem, S. Kvaizarem a J. Kotkem. S tímto prototypem se při tréninku Rallye Škoda objevil keňský jezdec Shekar Mehta v roce 1987. Rallyecross s tímto vozem jezdili Václav Farka a Miroslav Šefr, který český rallyecros v počátcích proslavil.

Značka Škoda se objeví také u legendy českého motorsportu Břetislava Engeho, který bude vystavovat svůj aktuální závodní vůz a v neděli 30. 8. od 13:30 do 14:30 hodin bude mít na svém stánku autogramiádu. Břetislav Enge závodil na okruzích, byl továrním pilotem BMW (1986), členem týmu mistrů Evropy z roku 1981 (Škoda 130 RS), druhý na ME cestovních vozů v Mugellu a třetí v Silverstone za volantem BMW 635 CSi (1983). Je držitel tří Zlatých volantů a se závoděním nepřestal ani dnes, protože je aktuálně druhý v Mistrovství České republiky v rallye historických automobilů.

Nejen v hale, ale i venku bude na co koukat. Uvidíte zde např. okružní speciál Nissan GT-R35 s úžasnými parametry - 850 k, 1400 kg (o 500 kg méně než běžný Nissan GT-R35), stálý pohon 4x4, maximální rychlost 336 km/h a zrychlení z 0-100 km/h za 2,5 s. To jsou základní hodnoty tohoto unikátního speciálu, který uvidíte na stánku společnosti Motul.

Více informací o akci najdete na www.praguecarfestival.cz a na sociálních sítích.
  • Závodní auta se sejdou na Prague Car Festival
  • Závodní auta se sejdou na Prague Car Festival
  • Závodní auta se sejdou na Prague Car Festival
  • Závodní auta se sejdou na Prague Car Festival