u allianz mají majitelé elektromobilů slevu | Autoservis | autoweek.cz

U Allianz mají majitelé elektromobilů slevu

U Allianz mají majitelé elektromobilů slevu

03.01.2018 | Rybecký Vladimír | Trendy

Allianz pokračuje v segmentaci trhu autopojištění podle rizik a přidala nové kritérium. Na havarijní pojištění vozů značky Tesla i všech dalších elektromobilů dává 30% slevu.
Elektromobily patří do dražší kategorie a jako takové využívají řadu sofistikovaných systémů. Může jít o autopilot ve vozech značky Tesla nebo automatické řazení a vyspělé parkovací systémy v levnější kategorii vozů. Na řidiče proto tato auta kladou čím dál tím nižší nároky, čímž zvyšují bezpečnost jízdy. Allianz se to rozhodla zohlednit ve svých sazbách. Kromě levnějšího havarijního pojištění budou mít majitelé elektromobilů i nižší povinné ručení, protože spadají do nejlevnější kategorie.
 
„Pokračujeme v tom, čím se zabýváme už dlouhodobě, a sice v segmentaci našeho autopojištění na základě množství rizik, jimž se klienti při jízdě vystavují. Před rokem jsme přišli se sazbami podle počtu ujetých kilometrů. Dnes férově zohledňujeme klientovu investici do bezpečnějšího vozu,“ uvádí Veronika Hašplová, ředitelka autopojištění Allianz.